Mes Rūšiuojame

Projektas  „Mes rūšiuojam“

Projektas „Mes rūšiuojam“ – didžiausias Lietuvoje ekologinis projektas, skirtas aplinkos saugojimui, taršos mažinimui ir visuomenės ugdymui.

Projekto „Mes rūšiuojam“ metu Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos.

Projekto tikslas – skatinti ir mokyti mokinius rūšiuoti ir rinkti EEĮ, NB bei pakuočių atliekas, jų nešalinti su kitomis atliekomis, mažinti aplinkos taršą. Siekti, kad EEĮ, NB bei pakuočių atliekas Šepetos bendruomenės žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų.

Projektas vyksta 2013-2014 mokslo metais (prasideda 2013 m. rugsėjo mėn. ir baigiasi 2014 m. gegužės 10 d.)

Projektą mokykloje organizuoja ir vykdo Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė  ir nariai.

Organizuojamos dvi atliekų surinkimo akcijos – rudens ir pavasario.

Rudens surinkimo akcija vyko 2013 m. rugsėjo – lapkričio mėn. Jos metu buvo surinkta 603 kg elektronikos atliekų. Aktyviausi akcijos dalyviai: Dainius Varnauskas, Armandas Sviderskis, Aistė Daukaitė, Gabija Lengvenytė, Fausta Talačkaitė,  Faustas Vaitonis, Gabija Butkutė, Žanas Stasevičius, Gabrielė Špiegytė, Martynas Cibulskis, Julija Jurgelionytė, Vesta Liesmonaitė, Arnas Lengvenis, Viktorija Bražaitė, Patricija Timčenkaitė, Emilija Kavoliūnaitė, Simona Gaidamavičiūtė ir Žilvinas Šabanskas. Jiems talkino Regina Buitvydienė, Snaiguolė Siaurienė, Laima Baltušienė ir Valdas Vaitiekūnas.

Pavasarinė atliekų surinkimo akcija vyko 2014 m. sausio – gegužės mėnesiais.

Sausio 2 d. mokykloje vyko makulatūros rinkimo akcija. Surinkta apie 300 kg makulatūros. Aktyviausi dalyviai: Romas Liesmonas, Gabija Dikaitė, Mantijus Mališauskas, Edvardas Dikas, Aistė Daukaitė, Emilija Kavoliūnaitė ir Armandas Sviderskis. Mokiniams talkino Vilija Paukštienė.

Sausio – gegužės mėnesiais surinkta 100 kg makulatūros (Pak atliekų), 317 kg elektronikos (EEĮ) atliekų ir 13 kg (NB) baterijų.

Aktyviausi dalyviai: Arnas Šveikauskis, Miglė Urbonaitė, Simona Gaidamavičiūtė, Vesta Liesmonaitė, Romas Liesmonas, Armandas Sviderskis, Aistė Daukaitė, Smiltė Paukštytė ir Deividas Draginas.

Projekto „Mes rūšiuojame“ 2013-2014 m.m. surinkta 400 kg Pak atliekų, 920 kg EEĮ atliekų ir 13 kg NB atliekų.

Projekto metu pelnėme taškus ir juos išmainėme į 22 Forum cinema kino teatro bilietus.

Skaityti daugiau

20131129 101727