Nepaprasta pamoka – projekto veiklos tęsinys

pagal | 2012-09-30

Gražią saulėtą penktadienio popietę mokiniai visai neskubėjo namo. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje apsilankė labai įdomus žmogus. Tai Aida Vėželienė (Verdi) – režisierė, redaktorė, prodiuserė, žurnalistė.

Mokykloje vyksta netradicinės pamokos, kurių nekantriai laukiame, nes tai galimybė į mokymą(si) pažvelgti kitaip. Todėl įkvepiantis žurnalistės balsas nukėlė visus pamokos dalyvius į televizijos užkulisius. Pamokoje sužinojome, kad televizija yra labai plati sąvoka. Gali būti net kirpėja, ir tu jau būsi televizijos dalis, juk vedėjų išvaizda yra ganėtinai svarbu. Yra ir daug kitų profesijų, reikalingų televizijai. Pavyzdžiui, garso bei vaizdo operatoriai, redaktoriai, žurnalistai, vedėjai, grimeriai, stilistai. Papasakojusi apie visų profesijų žmonių vaidmenį televizijoje, viešnia pabrėžė, kad sunkiausias darbas – rengti žinias. Juk norint žiūrovams pateikti naujausią informaciją, studijoje tenka prabūti nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Mokiniai uždavė daug klausimų ir į visus sulaukė atsakymų. Netgi į tuos, kada domėtasi konkrečiais laidų vedėjais, mat mokiniai norėjo sužinoti, ar tie žmonės tokie pat ir realiame gyvenime. Pasirodo, dažnai vedėjams sugalvojami personažai, kad būtų įdomiau stebėti laidą, tačiau tikrame gyvenime jų elgesys visiškai kitoks. Buvo keista, kai išgirdome, jog į televiziją gali patekti bet kas, svarbu labai labai norėti, to siekti ir būti labai kūrybiškam. Žinoma, reikia turėti ir talentą.

Labai džiaugiamės, kad dalyvaujame AKIM (Aukštosios kultūros impulsai mokykloms) projekte. Nuoširdžiai dėkojame Aidai Vėželienei už dovanotą pamoką, nes laiką praleidome įdomiai ir, svarbiausia, daug sužinojome. Ką gali žinoti, gal kas iš mūsų panorės savo ateitį susieti su darbu televizijoje?

Augustė Skačelytė, 7 klasė