Projektas „Košės diena“

pagal | 2016-10-19

Mityba ir fizinis aktyvumas glaudžiai susiję. Valgydami gauname maisto medžiagų ir energijos, o judėdami – naudojame. Labai svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp gavimo ir eikvojimo. Kasdien valgykite reguliariai, maistingus, įvairius produktus ir bent vieną valandą aktyviai judėkite. Taip augsite sveiki ir energingi. Kelis kartus per dieną valgykite grūdinių produktų (rupios duonos, košės ir pan.), įvairių daržovių ir vaisių. Nepamirškite išgerti 8 stiklinių skysčių per dieną. Taip sveikai gyventi rekomenduoja projekto organizatoriai.

Sveikais, nemokamais avižinės košės pusryčiais spalio 11 dienos rytą pasitiko ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai, pradinių klasių mokiniai. Projekto „Košės diena“ tikslas – skatinti Lietuvos vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės pusryčių naudą žmogui. Skanaudami avižinę košę su braškėmis, bananais ir pienu, vaikai klausėsi mokytojų Rūtos Žilinskienės, Vaidos Šveikauskienės, Janinos Daukienės paskaitėlės apie pusryčių svarbą, avižų savybes, sveiką mitybą. Mokytojos, mokė sąmoningai rinktis naudingus ir maistingus produktus, atsisakyti nesveikų užkandžių. Savo žinias apie sveiką mitybą, gyvenseną mokiniai galėjo pasitikrinti atlikdami užduotis knygelėse ,,Košės diena“, kurias kiekvienas pradinukas gavo dovanų. Jie žino, kodėl valgyti grūdų košę yra sveika, o sportuoti naudinga. Kartu su tėvais pusryčiams gamins košes iš Lietuvoje užaugintų produktų.

Ingrida Pučėtienė socialinė pedagogė metodininkė