Rokiškio krašto muziejuje

pagal | 2018-12-05

Lapkričio 28 dieną mūsų mokyklos mokiniai vyko į Rokiškio krašto muziejų dalyvauti edukacinėse pamokose. Muziejus įsikūręs Rokiškio dvaro sodyboje, turinčioje gilią istoriją. Vertingiausia klasicizmo laikotarpio sodyba Lietuvoje patraukė mokinių akis didingais statiniais ir jų išdėstymu, įspūdinga alėja bei originalia Kalėdine egle iš lentų. Ėjome alėja, kuria kadaise riedėjo karietos ir vaikščiojo grafai. Matėme tvenkiniuose plaukiojančias žąsis ir gulbes. Gražios aplinkos pakylėti linksmai ėjome į nuošaliau nuo pagrindinių rūmų stovintį sodybos statinį. Pamoka „Rankų darbo muilo paslaptys“ vyko erdvioje arkinių sąramų patalpoje su židiniu . Muziejininkė parodė iš ko gaminamas muilas. Papasakojo muilo atsiradimo istoriją, paaiškino, kaip gaminsime muilą. Pasirinkome muilo spalvą, kvapą ir formą. Sukūrėme muilą pagal savo receptą ir supakavome jį kaip dovaną. Matėme geldą ir senovėje naudotus prietaisus rūbams skalbti ir lyginti. Ko išmokome, pasitikrinome mindami mįsles. Vėliau, padėkoję muziejininkei už pamoką, ėjome į pagrindinius rūmus, kur žaidėme pasaką „Vilkas ir septyni ožiukai“. Po smagaus vaidinimo spėliojome „lygu – nelygu“ ir, atspėję kiek saujoje riešutėlių, vaišinomės.

Turininga diena paliko daug įspūdžių. Daug bendravome, įgijome naujos patirties, apžiūrėjome metalinių kryžių ir medžioklės trofėjų parodas. Namo grįžome linksmi ir patenkinti.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė