Atvirų durų diena Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje

pagal | 2019-04-19

Balandžio 10 dieną profesiniu  mokymu susidomėję Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokiniai rinkosi į Kupiškio technologijos ir verslo mokyklą. Čia buvo surengta atvirų durų diena. Renginio metu susipažinome ir patys išbandėme visas šioje mokymo įstaigoje įgyjamas profesijas. Visi susirinkę svečiai buvo pakviesti į mokyklos aktų salę. Direktorė Lina Kaušakienė pasidžiaugė, kad šią salę atnaujino patys apdailininko (statybininko) programos mokiniai. Įstaigos darbuotoja pristatė naujovę – kitais mokslo metais čia atsiras pirma gimnazistų laida. Taip pat supažindino, kad po dešimties klasių bus galima įgyti profesiją ir be vidurinio išsilavinimo. Direktorė  renginio dalyviams  palinkėjo nuotaikingai pasibūti ir išbandyti visą įvairią siūlomą veiklą.

Šiuo metu Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje galima įgyti pardavėjo, apdailininko, apskaitininko ir kasininko, staliau bei daugelį kitų profesijų. Taip pat yra galimybė atlikti mokomąją praktiką užsienyje. Projektų vadovė Modesta Žilinskė  papasakojo apie mokinių ir mokytojų stažuotes užsienyje. Nuo 2011 metų Technologijos ir verslo mokykla dirba pagal „Erasmus“ programą. Šypsodamasi pasakė, kad visur su mokiniais vyksta keldami Lietuvos vėliavą. Taip pat mokykla jau ketvirti metai turi socialinį partnerį Mindaugą Lučką. Jis daug metų gyvena Italijoje, yra virtuvės šefas, turi nuosavą restoraną, jam priklauso ir priimanti organizacija „Coopesativa Sociale New Service Onlus“. Per atvirų durų dieną jį taip pat sutikome mokomojoje virtuvėje kepantį storapades picas bei ruošiantį zeppole pyragėlius,  kitus itališkus valgius.

Po oficialios dalies visus renginio svečius pakvietė apsilankyti mokyklos edukacinėse erdvėse. Dalyvavome interaktyvioje viktorinoje. Taip pat vyko protų mūšis, o sporto mėgėjai žaidė su kamuoliu. Labiausiai mums patiko pasivažinėti su „Pupsiuku“. Patys galėjome pabandyti pavairuoti mokomąjį automobilį bei traktorių. Į atvirų durų dieną atvykę buvome vaišinami mokinių ir Italijos virtuvės šefo M. Lučkos pagamintais patiekalais.

Viktorija Venslovaitė, 9 kl. mokinė