„Dėdė derlius“ vėl pas mus

pagal | 2019-10-04

Ruduo – nepaprastas metų laikas. Gausybė spalvų medžių  lapuose.  Pūstelėjus vėjeliui jie žemę nukloja visom vaivorykštės spalvom. Su kiekviena diena keičiasi gamta. Tik spėk ją stebėti. O kiek dar gėrybių atneša atkeliaudamas ruduo!

Visą savaitę jungtinės klasės mokinukai stebėjo gamtą, susipažino su sodo, daržo, miško dovanomis. Mokėsi atskirti spalvas, skirti jų dydžius, patys vardino, kokius žino vaisius, daržoves. Klausėsi pasakų ir eilėraščių apie rudenį. Taip pat miklino ir savo pirščiukus. Darė įvairius darbelius: spalvino obuoliukus, daržoves, darė rudenines gėles, iš plastilino lipdė vaisius ir daržoves. Visa savaitė buvo pilna įspūdžio, mokinukai sužinojo daug naujo.

Penktadienis – Dėdės derliaus diena. Tą dieną mokinukai pasipuošė „karūnomis“ su vaisias ir daržovėmis. Vienam mokinukui buvo skirtas atsakingas vaidmuo – Dėdė derlius, kuris bibliotekininkės pagalba atnešė rudens gėrybes.  Jas, per savaitę, sunešė mokinukų tėveliai. Klasėje buvo pamerkta didelė šaka, kurią ir puošėme atneštais vaisiais ir daržovėmis. Iš pintinės buvo traukiama po vieną gėrybę ir mokiniams reikėjo prisiminti, ką išmoko per visą savaitę. Jie vardijo kokia tai daržovė ar vaisius ir kokios jie spalvos. Kai buvo atliktos visos užduotys laukė vaišių stalas: ragavome obuolių pyragą, morkų mišrainę su česnaku, obuoliu ir kriaušes. prie vaišių stalo dar aptarėme kokia naudą teikia visos gėrybės mūsų sveikatai.

Informaciją parengė Irena Patinskienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja