Draugaujame su knygelėmis

pagal | 2018-10-27

Naują savaitę pradėjome su nauja savaitės veikla. Ši savaitė buvo skirta knygelėm ir draugystei su jomis. Ją pradėjom nuo ekskursijos po Šepetos biblioteką. Čia vaikai susipažino su bibliotekos taisyklėmis,  klausėsi bibliotekininkės pasakojimo apie knygeles, jų priežiūrą. Kalbėdamiesi apie elgesį su knygomis, pabrėžėme, kad kiekvienoje knygelėje yra įdėta daugelio žmonių darbo, todėl negalima knygelių mėtyti, plėšyti, teplioti, o laikyti reikia tam skirtoje vietoje, geriausia spintoje, kur nesikaupia dulkės, lentynose suguldžius vieną ant kitos ar sustačius vieną šalia kitos. Kiekvienas mokinys bibliotekoje galėjo apžiūrėti pačią storiausią, didžiausią ir mažiausią knygelę. Didžiausią susidomėjimo sulaukė pati mažiausia knygelė, kuri telpa ir į patį mažiausią delniuką.

Sekančią dieną su mokinukais taip pat leidome laiką bibliotekoje piešdami pasakų herojus. O kad piešti būtų lengviau, pirmiausia reikėjo peržiūrėti pasaką. Su mokiniais sutarėme žiūrėti nuotaikingą pasaką „Maša ir lokys“. Užtraukus žaliuzes bibliotekoje pasidarė tamsu ir prasidėjo pasakos peržiūra.

Draugystę su knygelėmis tęsėme ir kitą dieną. Ši diena taip pat buvo skirta pasakoms, bet šį kartą pasaką apie Raudonkepuraitę skaitė bibliotekininkė. Visi turėjo įdėmiai klausyti pasaką, nes po to reikėjo iš plastilino lipdyti pasakos herojus. Mokinukams labai patinka darbeliai iš plastilino. Lipdydami vieną herojų netyčią nulipdo visai kitą daiktą ir būna daug juoko. Taip linksmai ir su didelėm pastangom buvo sukurtas kūrinys.

Sekančios dienos mokinukai labai laukė, nes visi drauge vykome į Kupiškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Čia laukė daug puikios veiklos: klausėsi pasakos, paleistos per patefoną, edukacijų klasėje mokėsi vaidinti šešėlių teatre, obuolio skiltelės ir dažų pagalba darė anspaudus, ant iš popieriaus iškirpo stiklainio, vaikų erdvėje mokiniai vaidino vyresn. bibliotekininkės Alos Kiaušienės skaitomą pasaką, o galiausiai sekė linksmybės žaislų kampelyje. Iš šios išvykos mokiniai parsivežė daug teigiamų emocijų, nes buvo sustiki labai šiltai. Taip ir užbaigėme šią savaitę, bet mokinukai pažadėjo tęsti draugystę su knygelėmis.

Irena Patinskienė, jungtinės grupės auklėtoja

Neringa Paukštienė, vyresn. bibliotekininkė