Eglučių puošyba

pagal | 2015-12-15

Šv. Kalėdos – gražiausia žiemos šventė ir dideliam, ir mažam. Tai naujų vilčių, ateities siekių ir svajonių išsakymo metas. Šiuo laikotarpiu vaikus lanko Kalėdų Senelis, su kuriuo susitinkama šventinių renginių metu. Jis, į roges pasikinkęs devyniaragius elnius, atskrieja iš tolimosios šalčio šalies Laplandijos ir, įsmukęs židinio kaminu vidun, sudeda dovanėles po eglute. Kad mokiniai sulauktų Kalėdų Senelio ir gautų išsvajotų dovanų, šiemet mokykloje papuošėme net tris eglutes. Vieną eglutę papuošėme tradiciniais blizgančiais stikliniais burbulais ir pastatėme ją mokyklos vestibiulyje. Čia žybsi spalvotų lempučių girliandos, sukurdamos mums šventinę nuotaiką. Rankų darbo žaisliukais papuošėme kitas dvi eglutes. Viena eglutė papuošė Adventinio vakaro interjerą ir džiugins pradinukus ir vyresniuosius Kalėdinio renginio metu, kitą – pastatėme papuoštų eglučių parke, Kupiškio miesto aikštės fontano vietoje. Žaisliukus iš vytelių, šieno, lininės virvės ir konkorėžių gamino 7, 9 ir 10 klasės mokiniai. Eglutės nedidelės, bet Kalėdinę dvasią kuria ne eglutės dydis, o jos kvapas ir tai, kaip žaliaskarė papuošta.

Ingrida Pučėtienė, technologijų mokytoja metodininkė