Filmo peržiūra Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse

pagal | 2017-11-23

Lietuvos kariuomenės dienos išvakarėse grupelė mokyklos mokinių ir mokytojų vyko į Kupiškio kultūros centro didžiąją salę žiūrėti filmo „Nepaprasta auka“. Filmą pristatė Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, autorė Agnė Zalanskaitė ir Seimo narys Žygimantas Pavilionis. 5 klasės mokinė Oresta Andrulytė, 6 klasės mokinės Vesta Liesmonaitė, Karolina Masiulionytė, Elinga Testova, 7 klasės mokinės Gintarė Martišiūnaitė, Julija Jurgelionytė, dešimtokė Viktorija Kungytė, mokytojos Snaiguolė Siaurienė, Vaiva Mališauskienė, Giedrė Zuozienė, Irma Šemetaitė ir socialinė pedagogė Ingrida Pučėtienė sužinojo apie aukščiausio rango Lietuvos kariuomenės karininką Juozą Vitkų-Kazimieraitį, kuris 1944 m. ne tik kūrė viso pasipriešinimo strategiją, planus, bet ir pasitraukė į mišką bei partizanavo. A. Zalanskaitė pasakojo, kad kuriant istorinį filmą, J. Vitkaus-Kazimieraičio laiškai tapo neįkainojamu šaltiniu atskleidžiant pulkininko asmenybę. Seimo narys Žygimantas Pavilionis kalbėjo, kad tai mokinių ugdymui skirtas filmas, kuriame per išskirtinę ir dėmesio vertą Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gyvenimo dramą atskleidžiamas vienas sudėtingiausių Lietuvos istorijos laikotarpių. Kodėl sovietų ir nacių okupacijos metais patogiau ir saugiau buvo neišsiskirti, nesipriešinti, gyventi pasroviui arba pasitraukti? Kodėl vyrai išėjo į miškus alinančiai kovai už Lietuvos laisvę? Kokiomis sąlygomis vyko kova? Kokia kovos kaina? Iššūkiai? Kaip apsispręsti: likti namie ar išeiti kovoti? – filme kalbėjo Arvydas Anušauskas, Algis Kašėta, dr. Darius Juodis, Juozo Vitkaus sūnūs Rimgaudas ir Liudas, vaikaičiai: Linas Vitkus ir Gintaras Vitkus SJ, savo prisiminimais dalinosi Juozo Vitkaus kovos draugas, partizanas Juozas Jakavonis-Tigras. Filmas suprantamas įvairaus amžiaus auditorijai, kuriame kartu su mokytoju jaunasis žiūrovas, atrado Kazimieraičio asmenyje tikrą pavyzdį ir autoritetą.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė