Inkilų kėlimas

pagal | 2018-03-27

Saulėtą kovo 23 dienos popietę Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai Viktorija Baniūnaitė, Agota Vaitiekūnaitė, Karina Kardauskaitė, Ivas Brazdžiūnas, Karolis Jurgelionis, Laimis Kucinas, Rėjus Vilys, Valius Kucinas, Armandas Pipynė, Valdas Kucinas ir Kamilė Pakalnytė vyko į Mirabelio mišką kelti inkilų patiems mažiausiems vabzdžialesiams paukščiams.

Kelias vingiavo. Mokykliniame autobusiuke smagiai klegėjo vaikai – juk ne kasdien važiuojame į mišką. Nors laukai dar juodavo, buvo aiškiai matyti prasikalusių javų želmenys. Pastebėjome pulkelį stirnų, atėjusių ėsti skanėstų. Ilgakojų neišbaidė duobėtu keliuku į mišką dardantis automobilis.

Netoli poilsiavietės vaikus pasitiko Kupiškio miškų urėdijos Kupiškio girininkijos girininko pavaduotojas Tomas Vilkas ir visi kartu vykome į žiemą išretinto miško plotą. Paėmę po inkilą baltu taku žengėme paskui miškininką. Nors jau pavasaris, tačiau žiema vis dar nenori išeiti iš miško. Vaikams pramoga – slidus ledas taip ir kvietė čiaužyti.

Inkiliukai maži, bet pradinukams nelengvi kelti. Inkilai gerai pakluso stiprioms pavaduotojo Tomo rankoms. Vaikai stebėjo ir mokėsi tinkamai kelti inkiliukus, žingsniais skaičiavo 50 metrų atstumus nuo vieno inkilo iki kito, kad lizdelio šeimininkams užtektų savos teritorijos.

Grįždami išbaidėme pagriovyje tupėjusį kurapkų pulkelį. Pasidžiaugėme, kad kurapkėlėms pavyko išgyventi žiemos vargus ir nepakliūti žvėrims į nasrus.

Tądien iškėlėme 20 uoksinių inkilų. Tikimės, kad mažieji sparnuočiai greit apsigyvens nameliuose ir gydys medžius.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Pelkinukai“ vadovė