Ir mes rašėme nacionalinį diktantą

pagal | 2019-03-10

Kovo 8 dieną jau dvyliktą kartą lietuviai rašė nacionalinį diktantą. Nacionalinio diktanto dalyviai rašė Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją, jį skaitė diktorius Marijus Žiedas. Nacionalinio diktanto pagrindinis organizatorius – VšĮ Pilietinės minties institutas. Partneriai: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija,  Užsienio reikalų ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija,  Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, nacionalinis transliuotojas LRT. Konkursą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Džiugu, kad mūsų mokykloje nacionalinį diktantą pasiryžta rašyti vis daugiau vyresniųjų klasių mokinių. Pasak rašančiųjų, ne tiek svarbu laimėti raštingiausio žmogaus titulą, kiek smagu pajusti ypatingą renginio dvasią, rašyti kartu su kitais ir pasitikrinti savo žinias.

Ramutė Kežienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja