Išvyka į Elektrėnus

pagal | 2015-12-02

Gruodžio 1 dieną Kupiškio jaunimo centras, vykdydamas projektą „Darbo su rizikos grupės jaunimo kokybės stiprinimas Kupiškyje“, pakvietė 15 mokyklos mokinių ir socialinę pedagogę vykti į Elektrėnus ir Kauną. Šio projekto tikslas – stiprinti darbo su jaunimu kokybę Kupiškyje,  rasti bendrus jaunimo problemų sprendimo kelius, surengti užsiėmimus grupėse jaunimui aktualiomis ir svarbiomis temomis siekiant juos motyvuoti gyvenimui.  Kartu į kelionę vyko Jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Rimantė Bražytė ir savanoris Vygantas Valma. Mokiniai lankėsi Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia mus sutiko bibliotekos direktorės pavaduotoja Kristina Partikienė, vyresnioji bibliotekininkė Aliona Vaitkūnienė, metodininkė Jūratė Volungevičienė. Tai šiuolaikiška moderni biblioteka, kur lankytojai aptarnaujami naujų informacinių technologijų pagalba, veikia elektroninė svetainė. Bibliotekoje įrengta erdvė, skirta jaunimo užimtumui. Čia yra galimybė naudotis 3D spausdintuvu ir interaktyviu stalu. Nustebino papuošta Kalėdų eglutė iš knygų. Visi neabejingi menui kviečiami į bibliotekoje vykstančias EBRU pamokėles. Vyksta kūrybinių darbų parodos. Darbuotojos pasiūlė ir mums pasimokyti piešti ant vandens. Visi nupiešėme sau piešinį. Laikas bibliotekoje neprailgo, buvo labai įdomu ir smagu. Apie Elektrėnus pasakojo savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Neringa Pulauskienė ir vyresnioji bibliotekininkė Aliona Vaitkūnienė, jos visur mus lydėjo. Kartu ėjome į čiuožyklą čiuožti ant ledo, lankėmės VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centre. Centro direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Ališauskienė papasakojo apie centro veiklą, vedžiojo po mokyklos patalpas, supažindino su bankinių operacijų tvarkytojo, elektros įrenginių montuotojo, interjero apipavidalintojo, kompiuterinės įrangos derintojo, kompiuterio projektavimo operatoriaus, konditerio, logisto ekspeditoriaus, padavėjo ir barmeno, sekretoriaus, statybos verslo paslaugų teikėjo, virėjo, želdinių tvarkytojo, apdailininko, staliaus specialybėmis. Mokykla šiuolaikiška, renovuota, su nauja modernia mokymo baze. Gaila, kad lijo lietus ir negalėjome pasivaikščioti Elektrėnų marių pakrante, tad atsisveikinę, kelionę užbaigėme pasivaikščiojimu po šventiškai pasipuošusį Kauną.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė