Išvyka į nuotaikingą muzikinį spektaklį „Batuotas katinas“

pagal | 2018-10-17

Spalio 11 dieną 23 ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, pradinukai ir penktokai kartu su jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės mokytoja Irena Patinskiene ir socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene vyko į Kupiškio kultūros centrą žiūrėti Vilniaus „Lėlės“ teatro spektaklį „Batuotas katinas“. Tai antrojo tarptautinio teatrų festivalio „Theater Cluster“ atidarymo spektaklis. Charlesio Perrault'o pasaka „Batuotas katinas“ – vienas žymiausių ne tik garsiojo pranzūzų rašytojo bet ir pasaulinės, vaikams skirtos, literatūros kūrinių. Muzikiniame spektaklyje vaikams persipina cirko ir akrobatikos elementai, kuriais meistriškai žongliruoja Vilniaus teatro „Lėlė“ aktoriai, persirengę viduramžių gatvės artistais. Visiems puikiai žinomas siužetas apie katiną, padedantį pralobti savo kvailam šeiminkui ir laimėti karaliaus dukros ranką, „Lėlės“ scenoje virsta nuotaikingu muzikiniu spektakliu, kuriame įpinta įvairių kitų garsių pasakų siužetų. Spektaklyje skamba šiuolaikiška Olego Ditkovskio muzika ir gyvai atliekamos dainos, veikia įvairių tipų nuostabios ir įspūdingos lėlės ir objektai, šviesos efektai,  iliustratyviai akcentuojami stebukliniai nuotykiai ir Batuoto katino herojiškumas. Spektaklio kūrėjai jaunąją kartą siūlo ugdyti taip, kad šie išmoktų mąstyti kritiškai ir priešintųsi iškraipytoms moralės normoms. Po spektaklio, pilni gerų emocijų mokiniai, sugrįžo į mokyklą. Čia dalinosi įspūdžiais, diskutavo, kas iš tiesų šioje pasakoje „geriečiai“, o kieno elgesys – ne toks ir deramas.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė