Kartu minėjome Tarptautinę tolerancijos dieną

pagal | 2017-11-20

Lapkričio 16 d. paminėta tarptautinė tolerancijos diena. Jau šešioliktus metus Tarptautinė istorinio teisingumo komisija inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šios dienos minėjime dalyvavo visų klasių mokiniai. Istorijos mokytoja Giedrė Zuozienė su mokiniais aptarė žodžio Tolerancija reikšmę, diskutavo, ar mes gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ar tolerancija vyrauja vienas kito atžvilgiu, aptarė XX a. istorijos pavyzdžius, susijusius su netolerancija kitai tautai, religijai ar rasei, Lietuvos istorijos faktus – nacių okupaciją ir sovietinės okupacijos laikotarpius, kaip kurstomas nepakantumas iššaukė didžiulį priešiškumą, o vėliau išprovokavo – masinį žmonių naikinimą.

Šių metų paminėjimo simbolis – rankos. Šios idėjos esmė – žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Visų klasių mokiniai su mokytojomis Rūta Žilinskiene, Janina Daukiene, Ingrida Rudzinskiene, socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene, valytoja Rasa Mažeikiene piešė ant popieriaus rankas, jas iškirpo ir ant mokyklos langų klijavo koliažus. Mokyklą papuošė 383 mažo vaiko, paauglio, suaugusio žmogaus, vyro ir moters  rankos, kurios  simbolizuoja, kad tolerancija yra mūsų pačių rankose.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė