Konferencija „Gamta šalia mūsų“

pagal | 2017-11-22

Lapkričio 21 dieną Kupiškio Povilo Matulionio  progimnazijoje vyko 4-oji Kupiškio rajono pradinių klasių mokinių gamtamokslinė konferencija „Gamta šalia mūsų“. Renginio metu vyko gamtos pamoka „Meteorologiniai reiškiniai ir orų kaprizai“, kurią vedė klimatologė Audronė Galvonaitė. Išklausėme mokinių pranešimus „Mūsų augintiniai“, „Medžiai“, „Pušelių rūšys“, „Pušų spygliai“, „Moliūgai ar arbūzai“, „Aplinkos poveikis sėklų daigumui“, „Pomidorų daigumas“, „Temperatūros, šviesos, vandens svarba gėlių auginimui“, „Prieskoninės daržovės“ ir „Vabzdžių vystymosi stadijos“. Konferencijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos gamtosaugininkų būrelio „Pelkinukai“ narė Gabija Vitkutė. Ji konferencijos dalyvius sudomino įdomiu pranešimu apie  ąžuolo, klevo ir liepos lapų simetriją. Lapų simetriškumą ji tyrinėjo kartu su kitais būrelio nariais ir pagilino pasaulio pažinimo bei matematikos žinias. O konferencijoje išklausyti pranešimai sužadino dar didesnį norą tyrinėti ir patirti atradimo džiaugsmą.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, būrelio „Pelkinukai“ vadovė