Kontaktinis „eTwinning“ seminaras istorijos ir kultūros tematika Ukrainoje

pagal | 2017-10-20

2017 m. rugsėjo 20 – 22 d., didžiausiame vakarų Ukrainos mieste Lvove vyko ,,eTwinning“ kontaktinis seminaras „Istorija ir kultūra“. Seminare dalyvavo apie 50 mokytojų iš įvairiausių šalių: Gruzijos, Švedijos, Prancūzijos ir kitų šalių. Iš Lietuvos vyko 3 mokytojai. Tarp jų buvau ir aš, Irmina Puipaitė, vyresnioji biologijos ir šokio mokytoja. Tai antrasis mano vykimas į tarptautinį kontaktinį seminarą užsienyje, kurį pateikia ,,eTwining“ platformos komanda.

Šis seminaras buvo skirtas visų dalykų mokytojams, dirbantiems su 10-18 metų amžiaus mokiniais. Tikslas – sužinoti daugiau apie programos „eTwinning“ projektus bei naudojamus programos ir kitus IKT įrankius, susirasti naujų kontaktų būsimiems „eTwinning“ projektams, diskutuoti ir pasidalinti patirtimi. 

Pirmoji seminaro diena buvo skirta atvykimui ir įsikūrimui „Ramada Liviv Hotel“ viešbutyje. Vyko ,,Ledlaužio veiklos seminaro tematikomis“ (,,History andculture ice breaking activities), kurių metu turėjome galimybę susipažinti su kolegomis iš užsienio šalių. Po ,,Ledlaužio“ klausėme apie eTwinning įrankius bei geriausius istorijos ir kultūros projektus (,,eTwinning Tools and best History and culture projects“). 

Antra diena prasidėjo ,,eTwininng“ viktorina (eTwinning quiz), kuri vyko virtualiai. Po to, lektorius iš Ukrainos (Sergėjus Teplovas) pristatė žaidimus, kurių pagalba galime geriau pažinti vieni kitus bei susirasti partnerių būsimiems projektams. Apie aktyvų ir naudingą užsienio šalių partnerių paiešką taip pat buvo kalbama ir antroje paskaitoje (Olena Lukianets, Ukraina). Ta pati lektorė trečiojoje paskaitoje pristatė, kaip planuoti ir patraukliai pateikti idėjas įgyvendinant projektus. Gabriela Podolova iš Slovakijos pasidalino patirtimi, kaip sukurti aukštos kokybės projektinį darbą bei nurodė būdus, kaip motyvuoti mokinius ir įtraukti į projektus. Peteris Ozolso iš Latvijos papasakojo kaip naudotis socialiniais tinklais (Facebook, Twitter) bei programomis „Padlet“ ir „Dotstorming“, padėsiančias ne tik įgyvendinti ir pateikti projektus „eTwinning“ platformoje, bet ir panaudoti pamokose aiškinant temas susijusias su istorija ir kultūra. Visą tai išbandėme praktiškai. Dienos apmokymus užbaigėme partnerių paieškomis. Susiradus bendraminčių iš užsienio šalių buvo pradėti kurti nauji projektai. Sunkią ir įdomią dieną vainikavo kultūrinė programa po Lvovo senamiestį bei šventinė vakarienė.

Paskutiniąją seminaro dieną kūrėme bei registravime projektus. Kartu su kolegėmis iš Ukrainos, Slovakijos ir Latvijos pateikėme projektą ,,Play 2 learn, Learn 2 know“. Taip pat prisidėjau prie projekto „Nacionaliniai augalai mituose ir legendose“. Projektus vieni kitiems pristatėme kūrybiškai: darėme plakatus, piešėme. Pristatę projektus, pasidalinome įspūdžiais. Seminaro organizatoriai tarė padėkos žodžius, išdalino pažymėjimus. Galiausiai visi atsisveikinome ir vykome namo.

Irmina Puipaitė, biologijos ir šokio mokytoja vyresnioji mokytoja

Nuotraukų galerija