Lektoriaus Vaido Arvasevičiaus paskaitos mokiniams

pagal | 2018-11-27

Lapkričio 27 dieną mokiniams lytiškumo ugdymo paskaitas skaitė šeimos santykių lektorius, vedinis psichologas, karjeros konsultantas, trijų vaikų tėtis Vaidas Arvasevičius. 5-7 klasės mokiniams paskaitoje „Lytiškumas – sąvoka ir elgesio ypatumai. Berniukai ir mergaitės – kuo mes skiriamės?“ lektorius pasakojo apie lyčių fiziologinius ir psichologinius skirtumus, paauglystės laikotarpį ir su tuo susijusius pokyčius kūne ir elgesyje, bendravimo tarp lyčių ypatumus, rizikos veiksnius realioje ir virtualioje erdvėje, fizinio, emocinio seksualinio smurto ir prievartos formas ir kur, kokiais būdais ieškoti pagalbos. 8-10 klasės mokiniai dalyvavo „Visa apimanti lytiškumo samprata, savimonė ir artimi santykiai“ paskaitoje. Vaidas Arvasevičius mokiniams kalbėjo apie meilės sampratą, kas yra įsimylėjimas, įsipareigojimas, artimų santykių dinamika, jų palaikymas, kokie šeimos kūrimo aspektai. Vyko diskusija, kokie yra suaugusiojo vaidmenys, kodėl būtina mokytis santykių konstravimo, konfliktų sprendimo būdų, kokia santykiuose asmeninė laisvė ir savirealizacija. Lektorius atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė