Molinė Kalėdų pasaka

pagal | 2018-12-06

Gruodžio 4 dieną į mokyklą atvyko Utenos kraštotyros muziejaus padalinio Utenos meno centro mokytoja Ramūnė. Kartu su mūsų mokyklos jaunaisiais kūrėjais mokytoja žaismingai aptarė Kalėdinės pasakos motyvus, personažus, atributus. Mokiniai susipažino su moliu, jo savybėmis ir plačiu panaudojimu. Kiekvienas, gavęs molines plokštumas, iš jų formavo norimų kalėdinių žaisliukų siluetus ir juos išpjaustė. Turimą siluetą dekoravo ( spalvino engobais, raižė piešinius), padarė skylutę pakabinimui. Dirbdami grupėje ir kiekvienas individualiai, jaunieji kūrėjai pamatė, kokią plačią formų įvairovę galima gauti lipdant ta pačia technika. Kiekvieno autoriaus kalėdinis žaisliukas skyrėsi forma, storiu ir dekoruotu piešiniu. Tai atspindėjo kiekvieno mokinio mąstyseną, individualumą ir kūrybiškumą. Užsiėmimo metu nulipdyti stebuklai džiovinami, bus degami ir prieš atostogas atiduoti šauniesiems mūsų mokyklos kūrėjams.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė