Netradicinė istorijos pamoka Kupiškio kultūros centre

pagal | 2019-01-16

Sausio 11-ą dieną mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviai buvo pakviesti į netradicinę istorijos pamoką Kupiškio kultūros centro vitražų salėje, kurią vedė režisierė Vilija Morkūnaitė, filmų festivalio „Jūs – mūsų širdyse“ vienas iš organizatorių Antanas Zinkevičius. Čia buvo parodyti du filmų festivalio „Jūs – mūsų širdyse“ filmai – „Ledo vaikai“ ir „Agentūrinė byla „Vakarai“ 1947 m. Sigitas Kvietkauskas“. 6-8 klasių mokiniai, kartu su socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene žiūrėjo dokumentinį filmą „Ledo vaikai“, kuris įamžino Pabaltijo valstybių gyventojų prisiminimus, kuriuose per didžiuosius trėmimus jie netenka namų, atsiduria Sibire ar prie Laptevų jūros Sovietų Sąjungos šiaurėje, dar būdami kūdikiai ar vaikai. Buvusių tremtinių pasakojimai atskleidžia vaikystės tremtyje tragediją. Tūkstančiai ištremtų ar tremtyje gimusių vaikų mirė šalčio ir bado gniaužtuose, tūkstančiai liko našlaičiais. Grįžusiųjų vaikų likimai susiklostė skirtingai: vieni buvo vėl ištremti, kiti augo vaikų namuose. Filmo herojai, gyvi išlikę „ledo vaikai“, pasakojo apie praeitį, kuri buvo lemtinga formuojantis tremtyje gimusių vaikų vertybėms.

Pamokos metu priminti svarbūs Lietuvos istoriniai įvykiai bei tylos minute pagerbti žuvę laisvės gynėjai. Po filmo peržiūros mokiniai atsakė į vedėjos ir svečio pateiktus klausimus. Mūsų mokyklos 7 klasės mokinys Airidas Sedulinas žinojo atsakymus į visus pateiktus klausimus ir už puikias istorijos žinias buvo pagirtas renginio organizatorių.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė