Paminėjome Laisvės gynėjų dieną

pagal | 2019-01-12

Kartu su visa Lietuva mūsų mokyklos bendruomenė  28-ąjį kartą paminėjo  tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Veiklų, renginių, akcijų, diskusijų būta tikrai daug.

Dailės ir technologijų pamokų metu su mokytoja Ingrida Rudzinskiene buvo vykdomas integruotas projektas „Aš prisimenu, kodėl mes esame laisvi“. Projekte dalyvavę 5-10 klasių mokiniai sukūrė stilizuotą Lietuvos žemėlapį, kurį išpuošė neužmirštuolių žiedais.  Paminėjome ir  visuotinę pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos ženkliukas – neužmirštuolė. Todėl  per Laisvės gynėjų dieną visi  įsisegėme vienijantį simbolį – neužmirštuolės žiedą, taip prisimindami  bei pagerbdami gynusius mūsų laisvę ir išsaugojusius šalies nepriklausomybę. Neužmirštuolių žiedus pagamino socialinė pedagogė Ingrida Pučėtienė.  Dešimčiai minučių languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Kiek vėliau 5-7 klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje istorijos pamokoje, kuri vyko Kupiškio kultūros centre. Mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Ledo vaikai“. 8-10 klasių mokiniai Kupiškio etnografijos muziejuje dalyvavo popietėje „Atmintis gyva“. Popietės metu prisiminimais dalinosi  žmonės, dalyvavę Sausio 13-osios įvykiuose, buvo pristatyta Algimanto Seibučio fotografijų paroda, liudijanti apie nepamirštamus sausio įvykius. Popietei pasibaigus   mokiniai kartu su istorijos mokytoja Giedre Zuoziene  Kupiškio kultūros centre žiūrėjo filmą „ Agentūrinė byla „Vakarai“ 1947m.“

Jūra Jurėnienė, Mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui