Panevėžio lėlių vežimo teatre

pagal | 2016-12-28

Pradinukai kartu su pačiais mažiausiais draugais iš mišrios grupės prieš žiemos atostogas išdardėjo į nelabai tolimą kelionę Panevėžio lėlių vežimo teatran žiūrėti spektaklį „Sniego karalienė“ ir susitikti su Kalėdų seneliu. Kelionę į teatrą pasirinkome neatsitiktinai. Kartu su trečios klasės mokiniais vykdėme projektą „Siauruko keliu“. Projekto metu daug skaitėme. Sužinojome, kad siauruku galima nuvykti iš Anykščių į Panevėžį, kad Panevėžyje yra vienintelis Europoje lėlių vežimo teatras, įsikūręs mažame namelyje. Teatro kavinė yra siauruko vagone. Teatre galima žiūrėti spektaklį, sužinoti teatro istoriją, apžiūrėti lėles. Kasmet čia parodoma 300 spektaklių, 3- 4 premjeros. Teatrą 1985 metais įkūrė Antanas Markuckis. Kiekvieną vasarą arklių traukiamu vežimu aktoriai iškeliauja rodyti spektaklių vaikams į Lietuvos miestus ir kaimus. Teatre buvome maloniai sutikti. Mus sužavėjo teatro aplinka, vaidinimas ir malonus pasibuvimas su Kalėdų seneliu.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė