Patirčių sklaidos konferencija

pagal | 2018-11-19

2018 metų lapkričio 16 dieną Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje vyko tradicinė respublikinė konferencija, skirta mokykloje vykdomos Charakterio ugdymo programos įgyvendinimui (koordinatorė – klasių auklėtoja ir rusų kalbos vyresn. mokytoja Arvydė Tunaitienė). Šių metų konferencijos tema – „Naujų ir netradicinių mokymo metodų taikymas pamokose ir neformaliojo švietimo veikloje mokinių mokymosi motyvacijai skatinti ir charakteriui ugdyti“.

Temos pasirinkimą lėmė Kupiškio rajone trejus metus penkiose rajono mokyklose vykdomas projektas „Iniciatyva savivaldybėms“. Todėl į konferenciją buvo pakviesti tų mokyklų mokytojai pasidalinti patirtimi apie inovatyvių, netradicinių mokymo metodų taikymą mokymo(si) kokybei gerinti ir mokinių charakteriui ugdyti. Konferencijoje dalyvavo ir patirtimi dalijosi 14 mokytojų ir  3 mokyklos vadovai iš Biržų, Kupiškio, Kauno  rajonų ir Panevėžio miesto. Aiškintasi, ar mokykla geba ir nori motyvuoti mokinius, kad jie išmoktų mokytis? Ar teikiama tinkama socialinė ir pedagoginė pagalba? Kodėl mokiniai pasyvūs? Kaip pasiekti, kad mokiniai patikėtų, jog gali pasiekti rezultatų, gali tobulėti? Ką daryti, kad mokytojai norėtų padėti mokiniams ir patys  tikėtų, kad gali padėti? Visų pranešimų svarbiausi teiginiai patvirtino ŠMM Strateginių programų skyriaus vedėjo pavaduotojos dr. Ritos Dukynaitės nuomonę – „norint pagerinti pasiekimus, reikia pačiam mokytojui labiau keistis, pasiūlyti vaikams įdomios veiklos“.

Ypatingą susidomėjimą konferencijos klausytojams kėlė mūsų rajono mokyklų, dalyvaujančių projekte „Iniciatyva savivaldybėms“, patirtis: kas pavyko, ar tikrai mokiniai tapo motyvuotesni, kaip kito rezultatai ir charakteris,  požiūris į mokymąsi?

Konferencijos šeimininkės – ŠepetosAlmos Adamkienės pagrindinės mokyklos vadovės – direktorė Vanda Vanagienė ir jos pavaduotoja ugdymui Jūra Sigutė Jurėnienė savo pranešime „Projektas „Iniciatyva savivaldybėms" – kiekvieno mūsų charakterio išbandymas!?“ apžvelgė visas trejus metus mokykloje vykdytas veiklas, dėkojo ekspertui dr. Tomui Lagūnavičiui už aktyvius mokymus mokytojams, psichologo pagalbą kitiems bendruomenės nariams, šiltai atsiliepė apie ŠMM, ŠMPF ir Kupiškio r. savivaldybės pritarimą ir pagalbą.

Kokių motyvaciją žadinančių naujų išmokimo, kūrybinių, medžiagos struktūravimo metodų išmoko ir kaip juos taiko pamokose, patirtimi pasidalijo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos mokytojos: lietuvių kalbos  ir literatūros mokytoja ekspertė  Ramutė Kežienė ir muzikos mokytoja Vaiva Mališauskienė.

Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė  Jugasė Kovoliūnienė pasidalijo patirtimi, kaip mokinių motyvaciją žadina ir atsakomybę prisiimti už rezultatus skatina vertinimas. Salamiesčio pagrindinės mokyklos skyriaus Antašavos mokyklos – daugiafunkcio centro pradinių klasių mokytoja metodininkė Birutė Kairienė kalbėjo apie socialinį emocinį ugdymą. Patirtimi apie projekto metu išmoktą inovatyvų forumo teatro metodo panaudojimą pamokose pasidalijo Skapiškio pagrindinės mokyklos vyresn. lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Bagdonavičienė. Subačiaus gimnazijos pradinių klasių vyresn. mokytoja Jurgita Naujokaitienė papasakojo, kaip 2 klasėje taiko išmokimo metodus, o chemijos mokytoja metodininkė Lelija Uosienė kartu su gimnazistais pademonstravo bandymus, kuriuos atlieka per neformaliąsias – projektines tiriamąsias veiklas. Visų konferencijoje skaitytų mokytojų  pranešimų mintys darniai „susibėgo“ į Kauno r.  Šlienavos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotojos  ugdymui, chemijos ir biologijos mokytojos ekspertės Onutės Gervienės pranešimo temą –  „Inovacijos mokykloje: labiausiai tenka keistis mokytojui.“

Keičiasi mokytojas, keičiasi mokiniai, keičiasi mokykla – apie šią minties ašį sukosi visos konferencijos kalbos, sveikinimo žodžiai, padėkos  ir diskusijos, kuriose dalyvavo Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka,  Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius ir to paties skyriaus vyr. specialistės Irena Mockuvienė, Valda Tilienė ir  konferencijos darbą apibendrinęs projekto ,,Iniciatyva savivaldybėms“ Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje ekspertas, dr. Tomas Lagūnavičius.

Konferencija baigėsi. Ji davė rezultatų. Kauno r. Šlienavos pagrindinė mokykla susidomėjo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje mokytojų pamokose taikomais naujais, mokinių motyvaciją žadinančiais ir sėkmę lemiančiais metodais.  Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kurios tikslas – mokytis ir mokyti. 

Vanda Vanagienė, mokyklos direktorė  

Nuotraukų galerija