Piešėme savo emocijas

Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos skyriuje Šepetos Almos Adamkienės MDC sausio 31 d. vyko integruotos muzikos ir dailės pamokos. Visi mokyklos mokiniai piešė/tapė jausmus ir emocijas, kurie kilo klausant garsaus italų kompozitoriaus A. Vivaldžio koncerto „Žiema“ iš koncertų ciklo „Metų laikai“ (1726 m.). Koncertą sudaro keturi koncertai smuikui ir orkestrui: „Pavasaris“, „Vasara“, „Ruduo“ ir „Žiema“. „Metų laikuose“ A. Vivaldis muzikos garsais bando pamėgdžioti kai kuriuos gamtos ir žmonių skleidžiamus garsus. Toks būdas, kai kompozitorius muzikos garsais tarsi piešia kūrinio pavadinime nurodytus vaizdus, vadinamas garsų tapyba. Mūsų mokyklos mokiniai, sukurtą kompozitoriaus muzikos garsų tapybą, išreiškė ant popieriaus (technika – vaškinės, akrilinės kreidutės ir akriliniai dažai). Pamokas vedė pradinių klasių mokytojos Vaida Šveikauskienė, Janina Daukienė ir muzikos mokytoja Vaiva Mališauskienė. Planuojama šių koncertų ciklą „Keturi metų laikai“ piešti/tapyti visais 2020 m.

Vaiva Mališauskienė, vyresn. muzikos mokytoja