Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Šiais metais Lietuva 29-ąjį kartą mini tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines ir Laisvės gynėjų dieną. Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią, sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13-osios naktį Vilniuje ginkluota jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.  Kaip ir kiekvienais metais mes prisijungiame prie gražios pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu languose sužimba žvakių šviesa. Jungtinės grupės vaikams pasakojau apie tuometinius įvykius, žmonių vienybę, pasiaukojimą ir iškovotą laisvę. Jiems sunku įsivaizduoti, kad Vilniaus gatvėmis riedėjo tankai, kad žmonės negailėdami savo gyvybių krito po jais. Su vaikais kalbėjomės, kas yra mums Lietuva ir laisvė, kokie jos simboliai. Iš spalvoto popieriaus darėme Lietuvos vėliavas, iš siūlų pynėme vienybės apyrankes, piešėme istorinius objektus (Gedimino pilį, Trijų Kryžių kalną, televizijos bokštą). Per įvairias veiklas mažuosius supažindiname su tuo, kas turi būti svarbu kiekvienam Lietuvos piliečiui. Reikia tikėtis, kad bent dalelė viso šito išliks jų atmintyje.
Irena Patinskienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja