Popietė Kupiškio kultūros centre

pagal | 2018-01-31

Sausio 30 dieną grupelė 1-7 klasės mokinių vyko į Kupiškio kultūros centrą. Čia, kartu su socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene, smagiai laiką leido pirmokai Karina Kardauskaitė, Adrija Kamarauskaitė, Agota Vaitiekūnaitė, Simas Jurgelionis, antrokas – Nerijus Maceika, trečiokė – Kamilė Pakalnytė, ketvirtokai – Rėjus Vilys, Karolis Jurgelionis, šeštokė – Vesta Liesmonaitė, septintokė – Gintarė Martišiūnaitė. Sustoję prie užkandžių ir šaltų gėrimų prekybos automato, kalbėjome apie sveiką mitybą. Vaikai aiškinosi, kad iš aparatų parduodami guminukai, ledinukai su pagaliukais, saldainių žirneliai, šokoladas ar šokoladiniai batonėliai, kramtomoji guma, gėrimai su saldikliais, sūrios bulvių lazdelės turi būti vartojami saikingai. Šiuos produktus reikėtų pakeisti sveiku maistu: vaisiais, sultimis, jogurtu, javainiais bei saulėgrąžų batonėliais, sausainiais, mineraliniu vandeniu, vaisvandeniais be saldiklių. Tačiau vaikai yra smalyžiai – nusipirko karšto šokolado. Pasivaišinę, ėjome žiūrėti spektaklio „Žvaigždės vaikas“, sukurto pagal Oskaro Vaildo parašytą istoriją.  Tai pasaka, kai danguje nušvitus neįprastai žvaigždei, du medkirčiai miške randa paliktą vaiką. Savo nepaprastu grožiu jis labai skiriasi nuo aplinkinių. Tačiau išorinis grožis atneša jam vien nelaimes. Vaikas  tampa išdidus, nemylintis nieko, išskyrus save, nes  yra įsitikinęs, kad jis – Žvaigždės vaikas. Po dešimties metų klajonių berniukas sutinka savo motiną – elgetą ir jos issižada, taip prarasdamas savo nepaprastą grožį. Supratęs savo klaidą, iškeliauja ieškoti mamos. Ši istorija pasakoja apie išdidumą, vienišumą, pyktį ir atjautą, o spektaklio herojai ir žiūrovas bando išsiaiškinti, kas yra tikrasis grožis.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė