Programos „eTwinning“ tarptautinis profesinės raidos kontaktinis seminaras „Mūsų bendra istorija ir paveldas“ Armėnijoje

pagal | 2016-10-30

2016 m. rugsėjo 29 – spalio 2 dienomis Aghverane (Armėnijoje) vyko kontaktinis programos „eTwinning“ seminaras „Mūsų bendra istorija ir paveldas“, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos vyresnioji biologijos ir šokio mokytoja Irmina Puipaitė. Seminaro tikslas – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą bei projektų kūrimą. Seminaras vyko anglų kalba.

2016 m. rugsėjo 29 diena buvo skirta atvykimui ir įsikūrimui ,,Aghveran Hotel“ viešbutyje, nutolusiame 40 kilometrų vakarų kryptimi nuo Armėnijos sostinės Jerevano.

2016 m. rugsėjo 30 diena prasidėjo seminaro dalyvių registracija. Visiems dalyviams buvo išdalintos dovanos su ,,eTwinning“ logotipais. Taip pat, visi dalyviai suskirstyti į dvi grupes (A ir B). Seminaras prasidėjo ,,atidarymo kalba“, kurios metu buvo pasveikinti atvykusieji ir pristatyta seminaro „Mūsų bendra istorija ir paveldas“ programa. Paskaitos vyko srautais dviejose konferencijų salėse. Tądien buvo 4 paskaitos: ,,eTwinningLive“ (lekt. Lilit Gharibyan (Armėnija)), ,,Kaip motyvuoti mokinius“ (lekt. Sona Manukyan (Armėnija)), ,,Twinspace” (lekt. Manoushak Petrosyan  (Armėnija)), ,,Įrankiai padėsiantys įgyvendinti ,,eTwinning“ projektus“ (lekt. Artashes Torosyan (Armėnija)). Po seminarų vyko ,,Ledlaužio“ veikla. Vėliau pristatyti du geriausi ,,eTwinning“ projektai, kuriuos parengė ir įgyvendino mokytojos iš Lenkijos ir Slovakijos.

2016 m. spalio 1-ąją dieną vyko dvi paskaitos: ,,Kokybė ,,eTwinning“ projektuose“ (lekt. Giacomo Bianchi (Italija)), ,,Partnerių radimas, planavimas ir projektų registravimas“ (lekt. Giulia Felice (Italija)). Pasibaigus seminarams  dalyviai peržvelgė  pateiktas projektų temas ir susirado partnerius, su kuriais kūrė projektus. Partnerių paieška, idėjos kūrimas ir projekto planavimas truko pusantros valandos. Buvo sukurtas projektas, kuriame dalyvaus ir mūsų mokyklos mokiniai. Nuoroda į sukurtą projektą: <live.etwinning.net/projects/project/132824>. Po projektų pristatymo Vahe Yeritsyan (,,eTwinning” projektų koordinatorius Armėnijoje) tarė baigiamąją kalbą, kurios metu Nacionalinio Mokomųjų Technologijų centro direktorius Artak Poghosyan įteikė dalyviams pažymėjimus. Dieną vainikavo kultūrinė pažintinė veikla po Jerevano miestą ir žymiausias jo vietas bei šventinė vakarienė sugrįžus į viešbutį.

2016 m. spalio 2-a diena buvo skirta išsiregistravimui iš viešbučio ir grįžimui į Lietuvą.

Seminaro „Mūsų bendra istorija ir paveldas“ metu sužinojau apie programos ,,eTwinning“ projektus bei naudojamus programos bei kitus IKT įrankius. Susiradau kontaktų būsimiems ,,eTwinning“ projektams bei pasidalinau patirtimi su kitais mokytojais.

Irmina Puipaitė, vyresnioji biologijos ir šokio mokytoja