Renginys, skirtas inovacijoms ir jų sklaidai

pagal | 2017-03-13

Kovo 9 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje vyko renginys „Studija apie inovacijų diegimą ir sklaidą mokyklose: pagrindinės kliūtys ir sprendimai (Europos Komisija, 2015 – 2017). Lietuvos atvejo aptarimas.“ Į renginį buvo pakviesti  Švietimo ir mokslo ministerijos, Švietimo mainų ir paramos fondo, Ugdymo plėtotės centro, Lietuvos edukologijos universiteto, savivaldybių taip pat inovatyvias idėjas įgyvendinančių  ir patirtį skleidžiančių Lietuvos mokyklų atstovai.

Pirmoje studijos sesijoje tema „Kas skatina ir kas kliudo diegti inovacijas ir išlaikyti jo tvarumą mokyklose?“ išsamiai analizuoti tyrimo rezultatai, pasidalyta gerąja patirtimi. Antra studijos sesija vyko 5 darbo grupėse. Jos tema „ Žvilgsnis į priekį. Kokie sisteminiai pokyčiai reikalingi inovacijoms gyvuoti Lietuvos mokyklose ir kaip juos įgyvendinti paisant skirtingų kontekstų?“ Studijos dalyviai siūlė idėjas, kokie sprendimai padėtų mokykloms perimti inovacijas ir jas populiarinti, diskusijų metu aptarė veiksmingiausias bendradarbiavimo, finansavimo formas, lyderystės ir mokytojų rengimo bei kvalifikacijos tobulinimo svarbą šiuolaikiniam ugdymo procesui, švietimo stebėsenos duomenų naudojimo galimybes.

Renginyje dalyvavo ir patirtimi darbo grupėse dalijosi Kupiškio r. mero pavaduotojas Aurimas Martinka, Kultūros, sporto  ir švietimo skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė, penkių mokyklų, įgyvendinančių projektą „Iniciatyva savivaldybei“, vadovė ir projekto kuratorė Ieva Mažulė.

Vanda Vanagienė, mokyklos direktorė