Sėkmė rašinių konkurse

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos dešimtokę Banguolę Žalnieriūnaitę sėkmė lydėjo rašinių konkurse ,,Lietuviai- žydų gelbėtojų tauta“. Šį konkursą organizavo ,,Valstiečių laikraštis“ kartu su Tautos fondu (JAV). Buvo kviečiami dalyvauti visų Lietuvos mokyklų ir gimnazijų mokiniai, aukštųjų mokyklų, kolegijų studentai, profesinių mokyklų moksleiviai. Tema sunki ir sudėtinga, reikalaujanti kruopštaus darbo, istorinių žinių, drąsos paprieštarauti net garsių politinių veikėjų visai kitokiems nei rašinio tema pasisakymams. Banguolės rašinys ,,Nusikaltimai tautybės neturi“ šiame konkurse įvertintas geriausiai. Jai paskirta pirmoji vieta ir Tautos fondo premija. Didelių ambicijų į geriausius įvertinimus nepuoselėjome. Dalyvavome  daugiau dėl patriotizmo.  Malonu, kad mažos kaimo mokyklos mokinė lyderė šiame konkurse tarp aukštųjų mokyklų studentų, didžiųjų miestų mokyklų mokinių. Jos rašinys, kaip ir kitų geriausių autorių, buvo spausdintas ,,Valstiečių laikraštyje“. Atsiimti apdovanojimo Banguolę lydėjo ir klasės draugai. Buvo puiki proga kartu aplankyti Valdovų rūmus, Katedrą, pasižvalgyti po šventiškai pasipuošusią sostinę.

Istorijos mokytoja metodininkė Renė Sankauskienė