Smagurių diena

pagal | 2018-10-18

Spalio 8-12 d. Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos jungtinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupėje buvo labai labai saldu. Visą savaitę mokinukai galėjo mėgautis įvairiais gardėsiais, nes čia vyko „Smagurių savaitė“. O kas gi nemėgsta saldžiai paskanauti? Visiems buvo labai smagu, nes kiekvieną dieną mokinukų laukė saldėsiai. O, kad savaitė išties būtų saldi reikėjo suaugusiųjų pagalbos. Savaitės sumanytoja – jungtinės ikimokyklinės ir priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtoja  Irena Patinskienė, kuri į pagalbą pasikvietė Šepetos bibliotekininkę Neringą Paukštienę, taip pat neapseita ir be nuolatinės pagalbininkės Valentinos Butkienės.

Pirmoji smagurių diena prasidėjo nuo torto gaminimo. Daug džiaugsmo mokinukams suteikė, kad prie torto gaminimo galėjo prisidėti kiekvienas. Savo mažomis rankutėmis jie trupino meduolius, dar paslapčiomis koks kąsnelis atkeliaudavo ir iki burnytės. Oi kaip skanu. Kai meduolių trupinukai buvo paruošti teliko sutepti tortą su grietine ir bananais. Apsilaižę pirštukus pabaigė torto gamybą ir paliko truputi jį pastovėti. Tada mokinukai kibo į tortų piešimą, kiekvienas piešė savo gimtadienio tortą. Kai atėjo laikas valgyti pačių pagamintą mokinukai į svečius pasikvietė pirmokus ir antrokus su mokytoja, mokyklos direktorę ir pavaduotoją. Visi draugiškai smaguriavome tortą.

Antroji diena – saldainių. Gal nėra nei vieno vaiko, kuris nemėgsta jų. Šia dieną padėjo nuo saldainio – siurprizo gaminimo tėveliams ir pokalbiams apie saldainių pavadinimus ir jų gamyklas. Kiekvienas mokinukas pasidarė saldainį, kurį padovanos savo tėveliams paskutinę smagurių savaitės dieną. Baiginėjant darbelius išgirdome beldimą į klasės duris. Jas atidarius išvydome direktorę su krepšeliu, pilnu saldainiu. Tai vaikams buvo džiaugsmo. Visi draugiškai ragavo saldainius, tarp jų ir bibliotekininkės namuose gamintus.

Trečioji diena – uogienių. Tą dieną visi draugiškai nešėmės savo namuose gamintas uogienes, o kaip uogienės be blynų.  Tad visi draugiškai maišėme blynų tešlą ir kiekvienas mokinukas galėjo išsikepti sau blyną. Taip su blynais ragavome įvairias uogienes ir mokiniai spėliojo iš kokių uogų ji padaryta. Kai pilveliai buvo pilni liko tik nupiešti uogas, iš kurių buvo pagamintos uogienės.

Ketvirtoji diena – medaus. Kas gali būti saldžiau už medų, bitučių suneštą. Mokinukais šią dieną aptarėme medaus rūšis, iš kur bitutės jį neša, kodėl kartais skiriasi jo spalva ir kuo jis yra naudingas. Kiekvienas ragavo medų ir spėjo iš kokių augalų jis suneštas. Taip pat piešėme ir spalvinome bitutes.

Penktoji diena – visos savaitės aptarimas su mokinukais ir jų mamytėmis. Vaikai pasakojo apie savo veiklas visą savaitę, rodė darbelius, dovanojo saldainius ir šoko visi kartu. Taip nuotaikingai užbaigėme smagurių savaitę, per kurią teko daug patirti. Kiekviena diena buvo pilna įspūdžių ir naujų atradimų.

Irena Patinskienė, jungtinės grupės auklėtoja

Neringa Paukštienė, vyresn. bibliotekininkė