Stebėjome, tyrinėjome Subačiaus gimnazijoje

Š.m. vasario 13 dieną keturi mokiniai, antrokai Melita Dalinskaitė, Dovydas Laurinavičius ir trečiokės Adrija Kamarauskaitė ir Austėja Vitkutė kartu su socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene vyko į tiriamosios veiklos įgūdžių lavinimo renginį „Stebėk, tyrinėk, atrask“, kuris vyko Subačiaus gimnazijoje. Renginys skirtas skatinti pradinių klasių mokytojus su savo mokiniais aktyviau įsitraukti į tiriamąją veiklą, tobulinti gamtamokslines kompetencijas. Mokinius tyriamąjai veiklai paruošė pradinių klasių vyresnioji mokytoja Vaida Šveikauskienė. Renginio metu mokinių ir mokytojų komandos turėjo atlikti 10 tiriamosios veiklos eksperimentų, užrašyti tyrimo rezultatus. Komandos, per skirtą užduočiai laiką,  atlikę vieną tyriamąjį darbą, judėjo rato pricipu atlikti kito eksperimento. Taip buvo atlikti bandymai: „Spalvotos putos“, „Vandens kalnas“, „Stebuklingi burbulai“, „Stebuklinga arbata“, „Slaptas raštas“, „Poilsiaujantis kiaušinis“, „Pripūsk balioną“, „Gesiname ugnį“, „Darome ugnikalnį“, „Tušti buteliai“. Visiems dalyviams talkino gimnazijos vyresnių klasių mokiniai, kurie moksliškai apibendrino tyrėjų refleksijas, o tyrinėti visus sudomino gimnazijos chemijos mokytoja Lelija Uosienė atlikdama cheminius bandymus, kurie nustebino visus susirinkusius.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė.