Studentų desantas Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje

pagal | 2017-01-13

Sausio 11 dieną Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje lankėsi savanoriai studentai iš Kauno technologijų universiteto. Savanorių studentų veiklų organizavimą mokykloje pasiūlė „Iniciatyva savivaldybei“ projekto koordinatorė Ieva Mizgeraitė – Mažulė.

Didžiausią įspūdį veiklose dalyvavusiems 7-10 klasių mokiniams paliko KTU statybos inžineriją studijuojantis indas Majeris. Jis buvo  parengęs pateiktį apie Indiją ir gyvai pasakojo apie savo šalies religiją, kultūrą, tradicijas, apie žymius Indijos žmones, labiausiai indų ir turistų lankomas vietas.  Mokiniai sužinojo apie Indijos ekonomikos vystymąsi, jos augimą, mokymosi sąlygas ir galimybes. Mūsų „nemirtingasis“ klausinėtojas ir viso pasaulio istorijos  žinovas,  drąsuolis devintokas Adas Pijus Gromakovas ir šįkart nepritrūko klausimų indų tautybės studentui. Todėl jis ir dar keli mokiniai, išdrįsę klausti (kadangi pokalbis vyko vien anglų kalba), gavo ne tik išsamius atsakymus, bet ir indiškų suvenyrų. Man graudu pasidarė, kai jis gyrė mūsų mokyklą, kad ji graži, labai gerai aprūpinta, joje mato daug mokymosi priemonių, ko negali pasakyti apie mokyklas Indijoje. Jis prisiminė, kad labai norėjo mokytis, tačiau, kaip ten priimta, dirbo jau nuo keturiolikos metų, o studijas Lietuvoje pasirinko, kaip pigiausiai Europoje siūlomą jam reikalingą programą.

Su studentais iš Lietuvos žaidėme edukacinius žaidimus, klausėme pasakojimo apie jų pasirinktas studijuoti specialybes – chemiją ir informacines technologijas.

Man labai patiko, kad studentai pasakodami apie savo mokymąsi mokykloje, studijų pasirinkimą uždegė mus noru mokytis, nes tik mokantis gali tiek daug sužinoti ir patirti.

Visų mūsų šaunių mokinių vardu

nuoširdžiai dėkinga –

Viltė Bieleckaitė, 9  klasės mokinė