Sūrio šventėje

pagal | 2018-12-04

Lapkričio 23 d. Adomynės dvare vyko tradicinė sūrio šventė „Prie pieno nėra nė vieno,  o į sūrį visi žiūri“. Šventės pirmoje dalyje dalyvavo ir mūsų mokyklos vaikai.

Šventėje su mokiniais Adomynės bendruomenės pirmininkė Virginija Pakalniškienė bei bendruomenės narės kalbėjosi apie dvarų maisto kultūrą. Adomynės šeimininkės demonstravo, kaip galima suspausti skanų sūrį, o sviestą susimušti turėjo patys jaunuoliai. Prisiminėme mįsles, minkles, patarles, o rimtų darbų pertraukėlėse mažieji šventės dalyviai miklino rankas ir protą dėdami dėlionę bei atlikdami muzikines improvizacijas. Šventės dalyviai vaišinosi pačių gamintu sviestu, Adomynės šeimininkių kepta duona, sūriu, arbata ir kt.

Vaiva Mališauskienė, muzikos mokytoja