Šventė Panemunės pilyje

pagal | 2017-12-06

Gruodžio 1 dieną 5 klasės mokinės Patricija Timčenkaitė, Oresta Andrulytė, šeštokės Vesta Liesmonaitė, Karolina Masiulionytė ir šepetiškis Mantijus Mališauskas kartu su socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro iniciatyvos „Man rūpi“ baigiamajame renginyje. Organizatoriai kreipėsi į ugdymo įstaigas, kad jos pasidalintu gerąją patirtimi, vykdant pilietines – socialines iniciatyvas. Mūsų mokyklos mokiniai, pristatė vaikų ir tėvų įgyvendintą iniciatyvą „Kartu labai smagu“, kurios tikslas – skatinti mokinių ir tėvų aktyvų bendradarbiavimą mokyklos bendruomenės gyvenime. Renginys vyko Panemunės pilyje (Jurbarko r.). Šventę pradėjo renginio koordinatorė, pilietinio ugdymo skyriaus metodininkė Loreta Kisnieriūtė, kuri pasidžiaugė šalies ugdymo įstaigų mokinių pristatytais gražiais darbais, kurie atsispindėjo skaidrėse, filmuotoje medžiagoje, sakytinėje, rašytinėje ir muzikinėje išraiškoje. Visus dalyvius pagyrimo raštais, knygelėmis „Pilietinės iniciatyvos mokykloms ir ne tik: išbandytos idėjos norintiems veikti“, „Piliečio atmintine“, „Valdžios aritmetika“, plakatais su Lietuvos himnu ir Vyčiu, apdovanojo pilietinio ugdymo skyriaus vedėja Jovita Petrauskaitė.  Mokiniai lydimi ekskursijos vadovo apžiūrėjo pilį, jo ekspoziciją, Dailės akademijos studentų ir dėstytojų keramikos parodą,  kopė į bokštą, iš kurio matėsi Nemuno vingis, senieji parko tvenkiniai ir parkas. Sugrįžus visų svečių laukė karšti pietūs restorane „Best Baltic Panemunės pilis“. Kelionę užbaigėme vykdami dešiniuoju Nemuno žemupio krantu, kurios metu aplankėme Raudonės pilį, Belvederio rūmus, Raudondvario pilį. Nepamiršome nusipirkti lauktuvių prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“. Ši kelionė skatina mokinius  būti iniciatyviems, aktyviems ir pilietiškiems.

Ingrida Sofija Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė