Šviesos valandos vakaro prieblandoje

pagal | 2015-12-11

Paskutinis žiemos mėnuo gruodis – ilgas Advento kelias, pažymėtas Vilties laukimo ženklu. Tame laukimo kelyje stengiamės išlikti teisingi ir geri, kad pateisintume liaudies išmintį –  tokie būsime visus ateinančius metus.

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla turi gražią tradiciją – kartu su mokyklos bendruomene susirinkti prie adventinio stalo.

Visą savaitę mokykloje jautėsi šurmuliukas. Vieni ruošėsi pasirodymui, kiti puošė vakarui skirtą salę, rūpinosi padėkomis ir adventinio stalo paruošimu.

Tad  gruodžio 10 dienos vakaras buvo šviesus ir šiltas – tikra atgaiva pavargusiai nuo skubos darbų sielai. Visi kartu stebėjome puikią dramos būrelio, kurioje vaidino vaikai ir mamos, kompoziciją (vadovė Jūra Jurėnienė), gėrėjomės subtiliai papuošta eglute ir salės sienas puošiančiais mokinių darbais (mokytoja Ingrida Pučėtienė), klausėmės muzikos mokyklos mokinių atliekamų kūrinių (mokytoja Genovaitė Bartusevičienė).

Renginio metu išskirtinėmis, gerą charakterį įvardijančiomis nominacijomis ir simboliniais obuoliais (iš medžio išdrožė 5-6 klasių mokiniai, mokytojas Ramūnas Vizbaras) buvo pagerbti keturi bendruomenės nariai. Nominacija „Draugiškumas“ atiteko keturių vaikų mamytei, randančiai laiko dalyvauti ir mokyklos veiklose – Jūratei Jurgelionienei, „Tapatumas“ – mokyklos Tarybos pirmininkei, naujų idėjų generatorei, nuolatinei pagalbininkei Vaivai Mališauskienei. Nominacija „Bičiulystė“ paskirta tėvų aktyvo atstovei Aušrinei Petrauskienei – už bičiulišką kaimynystę ir pagalbą organizuojant mokyklos veiklas. Nominacija „Dosnumas“ apdovanotas verslininkas Romas Talačka, kuris jau daugelį metų pildo Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos vaikų svajones,  nepalieka nepastebėtų ir juos ugdančių mokytojų. Verslininkas remia šventes, edukacines išvykas, edukacinių erdvių gerinimo projektus, įsteigęs pinigines premijas už puikų mokymąsi, šiemet rėmė Metų geriausio elgesio ir didžiausią pažangą padariusius mokinius.

Advento vakarą vedė, su vakaro dalyviais bendravo, kūčiukais ir spanguolių kisieliumi pasivaišinti kvietė šaunuolės mūsų septintokės Gabija Lengvenytė ir Fausta Talačkaitė, devintokė Vaiva Gabriūnaitė. Pabaigoje renginio mergaitės  išskraidino šventės dalyviams baltus balandėlius – pagal Šv. Raštą parašytus linkėjimus, kuriuos išlankstė ir dailiomis juostelėmis perrišo mokiniai (mokytoja Laima Talačkienė). Visi dalyvavusieji šventėje dovanų gavo 2016 metų kalendorių, kuriuos mokyklai perdavė prieš pora mėnesių apsilankiusi Švietimo ir mokslo ministerijos komanda, ypač palankiai įvertinusi  mūsų mokyklą už puoselėjamas bendruomenės bendradarbiavimo tradicijas.

Nuoširdžiausiai dėkoju visiems Advento šventės dalyviams, jos rengėjams: pavaduotojai Jūrai Jurėnienei ir jos komandai – už meninės kompozicijos režisūrą, technologijų mokytojams Ingridai Pučėtienei ir Ramūnui Vizbarui  – už nuostabią eglės puošybą, nominacijų „obuolius“. Už paramą renginio organizavimui – nuoširdžiai ačiū verslininkui Romui Talačkai. Dėkoju visiems už gražų mokinių – mokytojų – tėvų bendradarbiavimą.

Vanda Vanagienė, mokyklos direktorė