Žiemą pasitinkame skaitydami knygas

pagal | 2014-11-15

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, jaunieji miško bičiuliai Karolis Jurgelionis, Elinga Testova, Vesta Liesmonaitė, Arnas Lengvenis, Martynas Cibulskis, Titas Alekna, Eivis Lazauskas bei Rėjus Vilys pamėgo skaityti švedų rašytojo bei iliustratoriaus Sveno Nordkvisto knygas apie katinėlio Finduso ir dėdulės Petsono nuotykius. Jaunuosius skaitytojus sužavėjo ir Jujos bei Tomo Wieslanderių Mamulės Mū serijos knygelės. Vaikai susidomėjo ir trolių Mumių nuotykiais, kuriuos aprašė švedų – suomių rašytoja Tuvė Janson. Šie mokiniai, gavę Kupiškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibiotekininkės Laimutės Kliopkinienės kvietimą atvykti į renginį  „Šiaurietiška trolių Mumių šventė“, labai apsidžiaugė.

Lapkričio 14 d. Kupiškio viešojoje bibliotekoje šurmuliavo gausus būrys jaunųjų skaitytojų. Vaikai, pamėgę skaityti šiaurės šalių rašytojų knygas, rinkosi į jaukią salę, kur stebėjo Alizavos pagrindinės mokyklos mokinių inscenizuotus smagius trolių Mumių nuotykius. Grįžę namo šepetiškiai skaitys knygas apie trolius Mumius, kad kartu su jais išgyventų smagius nuotykius.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, JMBS būrelio „Pelkinukai“ vadovė