Agnės Zuokienės padėka

pagal | 2016-01-10

Kalėdiniame laikotarpyje, po Jėzaus Kristaus gimimo, švenčiame Trijų Karalių, aplankiusių užgimusį kūdikį, šventę. Pasakojama, kad Trys Karaliai atnešė ypatingų dovanų. Dovaną gavo ir mūsų mokyklos bendruomenė. Padėkos raštą atsiuntė projekto „Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokienė. Ji sveikina mūsų mokyklą ir dėkoja už atjautą ir dėmesį, už  dalyvavimą „Nedelsk“ projekto akcijoje „Tūkstantis gervelių“, už siekį išlankstyti 1000 gervelių. Mūsų mokiniai, dirbdami kartu su socialine pedagoge Ingrida Pučėtiene ir tikybos mokytoja Laima Talačkiene, stengėsi išlankstyti kuo daugiau popierinių gervelių – sveikatos ir vilties simbolių. Šia akcija norėjome priminti istoriją iš Japonijos apie mergaitę Sadako Sasaki iš Hirošimos, kuriai buvo 2 metukai. 1945 m. rugpjūčio 6 dieną, už 1,5 kilometro nuo jos namų, sprogo atominė bomba. Mergaitė liko gyva, bet po dešimties metų susirgo leukemija. Sadako meldėsi ir lankstė iš popieriaus gerveles, tikėdama, kad išlanksčiusi 1000 gervelių ji pasveiks. Matydama, kaip jos palatos draugai vienas po kito palieka šį pasaulį, ji savo norą pakeitė – gerveles lankstė trokšdama, kad pasaulyje nebūtų atominio karo ir visur viešpatautų taika. Mergaitė išlankstė 644 gerveles. Kitų nespėjo. Likusias išlankstė Sadako klasės draugai ir sudėjo jai į karstą. Šis mažos mergaitės poelgis sukrėtė visą pasaulį ir popierinė gervelė tapo visuotiniu taikos ir vilties simboliu. Tikėjimas, kad išlankstytos gervelės padeda pasveikti, pradžiugina kovojančius su ligomis. Tai priminimas būti atsakingiems už savo sveikatą, rūpintis ja, įspėti kitus, palengvinti dalią tiems, kam reikia paramos ir pagalbos.

Padėka >>

Daugiau informacijos >>