Metų archyvas: 2014

Mūsų mažieji pas Kalėdų Senelį

Gruodžio 17 dieną mažieji mūsų mokyklos mokiniai vyko į Panevėžio lėlių vežimo teatrą stebėti spektaklio „Gudrutis“ ir susitikti su Kalėdų Seneliu. Nuotaikingas spektaklis apie meškučio Gudručio ir berniuko Tomuko draugystę pripildė vaikų širdeles gerumo.  Po spektaklio pasirodė Kalėdų Senelis su fėja. Malonioje aplinkoje mokiniai žaidė žaidimus, deklamavo eilėraščius ir gavo dovanų nuo Kalėdų Senelio. Į… Skaityti toliau »

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos 5-8 kl. mokinių komanda – „Euro lygos“ finalininkai

Skubame pasidžiaugti, kad gruodžio 13 d. mūsų mokyklos 5-8 kl. mokinių komanda, sudaryta iš 5 mokinių – V.Bieleckaitės, A. Žilinskaitės, A. Šveikauskio, D. Dragino, G. Lengvenytės – atstovavo mūsų mokyklai „Euro lygos“ konkurso protų kovose ir tapo šio projekto II – ojo etapo nugalėtojais (Panevėžio apskrityje). Komandos nariai buvo apdovanoti mp3 grotuvais. Turnyrą sudarė penki… Skaityti toliau »

Adventas – susikaupimo metas

Adventas – susikaupimo, sielos atgaivos metas. Iki Kalėdų dar laiko yra,  ir adventinis vakaras mokykloje dar tolokai, todėl kartu su  pradinių klasių  mokytojomis  Vaida Šveikauskiene  ir Janina Daukiene vedėme integruotą pradinių klasių  tikybos pamoką. Prie balta staltiese apkloto stalo susikaupėme maldai, kalbėjome apie advento simbolį – keturias žvakes, kūčių vakaro šeimai svarbą. Mokytojos supažindino  ne… Skaityti toliau »

Svečiuose kariai savanoriai

Vieną gražų saulėtą penktadienį pas mus į mokyklą buvo atvykę Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai. Po penkių varginančių pamokų – tai buvo lengvas ir įdomus atokvėpis. Pradžioje renginio visi išklausėme paskaitą apie Lietuvos kariuomenę, Krašto apsaugos savanorių pajėgas, karių savanorių rengimą, jų gyvenimą, tarnybos kariuomenėje iššūkius. Po to  turėjome puikią galimybę… Skaityti toliau »

Ketvirtokų sėkmė lietuvių kalbos viktorinoje

Lapkričio 27d. Kupiškio Kupos pradinėje mokykloje vyko pradinių klasių lietuvių kalbos viktorina ,,Žodis žodį veja". Viktorinoje dalyvavo devynios komandos. Šepetos komandai atstovavo keturios mokinės: Emilija Kavoliūnaitė, Julija Jurgelionytė, Gintarė Martišiūnaitė, Gabija Butkutė. Mokytoja Vaida Šveikauskienė. Viktorina prasidėjo prisistatymu, kurį reikėjo paruošti namuose, atsivežti ,,valgomą daiktavardį". Jį pristatyti trumpu eilėraštuku, naudojant visas pradinių klasių mokiniams žinomas… Skaityti toliau »

Menu mįslę keturgyslę

Lapkričio 27 dieną smalsūs pradinių klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą lietuvių kalbos žinioms plėtoti ir įtvirtinti. Susiskirstę į „Kempinė“, „Drakonai“ ir „Šėtonai“ komandas, mokiniai rungėsi, kas užmins daugiau mįslių ir kas daugiau įmins. Visoms komandoms puikiai sekėsi. Savo gebėjimu užminti ir įminti mįsles išsiskyrė Mantijus Mališauskas ir Patricija Timčenkaitė. Po to moksleiviai smagiai skaitė… Skaityti toliau »

Dalyvaujame respublikiniame projekte moksleiviams „EURO LYGA‘‘

Lietuvos moksleiviai buriami į naująją „Euro lygą“, kurioje vietoje krepšinio kamuolių bus keičiamasi žiniomis apie eurą. Finansų ir Švietimo ir mokslo ministerijų inicijuoto edukacinio projekto metu 5–8 ir 9–12 klasių moksleivių komandos kviečiamos susirungti protų kovose ir taip išsamiau susipažinti su euru bei praktiniais jo įvedimo aspektais. Labiausiai pasižymėję euro žinovai bus apdovanoti išmaniais prizais.… Skaityti toliau »

Sveikatos labirintas

Kad vaikas būtų sveikas, rūpinasi tėvai, apie tai kalba mokytojai ir pačiam vaikui siūloma nuo pat vaikystės rūpintis savo sveikata. Subačiaus gimnazijos psichologė Rasa Krikščiūnienė, pradinio ugdymo ir pagalbos skyriaus vedėja Vidmantė Makasejevienė pakvietė Kupiškio rajono mokyklų 3-4 klasių mokinius ir jų mokytojus į sveikos gyvensenos renginį „Sveikatos labirintas“. Į renginį atvyko 8 rajono mokyklų… Skaityti toliau »

Gamta šalia mūsų

Diskusijos apie glaudaus vaikų ryšio su gamta puoselėjimą Lapkričio 13 dieną į Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje surengtą regionionę pradinių klasių mokytojų gamtamokslinę konferenciją „Gamta šalia mūsų“ rinkosi Kupiškio rajono pedagogai ir svečiai iš Šiaulių, Ukmergės ir Utenos. Su pačiais mažiausiais – pradinukais – dirbantys mokytojai klausėsi įvairių pranešimų, dalinosi gerąja patirtimi. Pranešimą apie gamtamokslinių projektų… Skaityti toliau »

Mokyklos ir šeimos bendradarbiavimo galimybės

2014 metų lapkričio 14 dieną Panevėžio Alfonso Lipniūno  progimnazijoje  vyko respublikinė metodinė praktinė konferencija ,,Mokyklos ir šeimos sėkminga partnerystė“, kurioje dalyvavo  mokytojai   iš visos Lietuvos. Konferencijos tikslas – projekte ,,T klasė“ dalyvaujančių mokyklų bendravimas ir bendradarbiavimas, gerosios darbo patirties kūrybiškai organizuojant mokyklos ir šeimos bendradarbiavimą sklaida. Konferencijos dalyviai išklausė  17  pranešimų, dirbdami grupėse atliko praktines… Skaityti toliau »