Metų archyvas: 2013

Kalėdinė viktorina

2013 metų gruodžio 19 dieną mokykloje vyko „Kalėdinė viktorina“. Joje dalyvavo visi 5 – 10 klasių mokiniai. Kiekviena klasė turėjo pristatyti savo komandą ir sugalvoti jai pavadinimą. Viktorinoje, kurią vedė direktorės pavaduotoja Jūra Jurėnienė, buvo daug įdomių užduočių: iš duotų žodžių kūrėme kalėdinį palinkėjimą, turėdami kišenėje 20 litų, turėjome parengti vakarėlio planą, komandų kapitonai dalyvavo… Skaityti toliau »

Sėkmė rašinių konkurse

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos dešimtokę Banguolę Žalnieriūnaitę sėkmė lydėjo rašinių konkurse ,,Lietuviai- žydų gelbėtojų tauta“. Šį konkursą organizavo ,,Valstiečių laikraštis“ kartu su Tautos fondu (JAV). Buvo kviečiami dalyvauti visų Lietuvos mokyklų ir gimnazijų mokiniai, aukštųjų mokyklų, kolegijų studentai, profesinių mokyklų moksleiviai. Tema sunki ir sudėtinga, reikalaujanti kruopštaus darbo, istorinių žinių, drąsos paprieštarauti net garsių politinių veikėjų visai kitokiems… Skaityti toliau »

Idėjų paroda – mugė „Angelai“

2013 m. gruodžio 17 dieną įvykusi kalėdinė Idėjų mugė „Angelai“ Kupiškio P. Matulionio progimnazijoje, skatino rajono technologijų mokytojus ir mokinius bendradarbiauti ir dalintis idėjomis. Mokiniai, padedami technologijų mokytojų, turėjo pagaminti kalėdinį simbolį – angelą. Angelas, išvertus iš graikų kalbos, reiškia – pasiuntinys. Daugelyje kalėdinių legendų ir tikrų istorijų yra minimi angelai. Visur jie vaizduojami, kaip… Skaityti toliau »

„Šventų Kalėdų belaukiant“

Gruodžio 18 d. vyko pradinių klasių renginys „Šventų Kalėdų belaukiant“. Šventė prasidėjo linksmu vaidinimu, kurį su mokiniais paruošė dramos būrelio vadovė Jūra Jurėnienė. Vaikai Kalėdų seneliui dovanojo daineles apie Kalėdas, šoko šokius, deklamavo eilėraščius. Kalėdų senelis visus vaikučius apdovanojo saldainiais. Pradinių klasių vyresnioji mokytoja Vaida Šveikauskienė

Angliškos dainos karaoke popietė

Gruodžio 12 d. trys 8 ir 10 klasių mergaitės Miglė Urbonaitė (8 kl.), Augustė Skačelytė (8 kl.) ir Banguolė Žalnieriūnaitė (10 kl.) dalyvavo angliškos dainos karaoke popietėje, kuri vyko Noriūnų Jono Černiaus pagrindinėje mokykloje. Renginyje dalyvavo beveik visos Kupiškio rajono mokyklos. Renginys buvo skirtas Kalėdų šventei paminėti. Anglų kalbos vyresnioji mokytoja Laima Baltušienė

Kupiškio etnografijos muziejui 70

2013 m. lapkričio 29 d. į Kupiškio etnografijos muziejų susirinko daug muziejininkų, savivaldybės atstovų, pedagogų, kultūros darbuotojų, bibliotekininkų, žurnalistų, svečių iš Vilniaus kupiškėnų klubo ir kt. Vyko renginys, skirtas muziejaus veiklos septyniasdešimtmečiui paminėti. Šventę pradėjo ir visą renginį vedė Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos dramos būrelio mergaitės Augustė Skačelytė (8 kl.), Rugilė Kežytė (10 kl.),… Skaityti toliau »

Tarptautinė Tolerancijos diena

Lapkričio 15 dieną mokykloje atidaryta paroda, skirta Tarptautinei Tolerancijos dienai paminėti. Piešiniuose pavaizduotos gėlės. Tolerancijos gėlės ne tik papuošė mokyklą. Jos priminė visiems, kad visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Gėlė – tai simbolis, sujungiantis skirtingus žmones, tai pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuom onė kitokia. Nuotraukų galerija  Socialinė… Skaityti toliau »

„Laumės“ Panevėžio kolegijoje

2013 m. spalio mėnesio pabaigoje Panevėžio kolegijoje prasidėjo mokslai miesto senjorams. Juos sukvietė „Aukštaitijos savišvietos akademija“. Į naujųjų mokslo metų atidarymo iškilmes suėjo daugybė žmonių – Panevėžio kolegijos salė buvo pilnutėlė.  Austėjai Žilinskaitei (7 kl.), Augustei Skačelytei (8 kl.), Rugilei Kežytei (10 kl.), Banguolei Žalnieriūnaitei (10 kl.), Evaldai Liesmonaitei (10 kl.) teko garbė visus susirinkusius … Skaityti toliau »

„Rudenėlio pokštai“

Spalio 17 d. vyko renginys „Rudenėlio pokštai“, skirtas pradinių klasių mokiniams. Rendinį vedė mergaitė (Gabrielė Špiegytė) ir dėdė Derlius (Adas Gromakovas). Mokiniai džiaugėsi dėdės Derliaus dovanomis, dainavo daineles, šoko, žaidė žaidimus, minė mįsles. Net tėveliai suko galveles žaisdami galvosūkių žaidimą „Taip ir ne“. O kiek emocijų sukėlė lenktynės dėl kruopščiai nuluptos bulvės, ilgiausios obuolio lupenos ir … obuolio, suvalgyto neliečiant… Skaityti toliau »

Viskas iš morkų

Spalio 22 dieną vykęs rajono moksleivių kulinarinis konkursas „Viskas iš morkų“ aštuntokei Miglei Urbonaitei ir devintokei Evaldai Liesmonaitei buvo sėkmingas. Jos iškepė skanius pyragėlius su morkomis ir sūriu ir tapo konkurso nugalėtojomis. Konkursas vyko Kupiškio Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos technologijų kabinete, kuriame iš atsivežtų produktų merginos turėjo paruošti patiekalą per 60 minučių. Ruošiantis konkursui, teko nemažai… Skaityti toliau »