Domėjomės ekspedicijos ,,Misija Sibiras‘15“ žygiu

pagal | 2016-04-08

Balandžio 8 dieną septintokai ir devintokai žiūrėjo dokumentinį filmą ,,Misija Sibiras‘15“. Jau treti metai sekame šios ekspedicijos žygius po Sibiro platybes. Ekspedicijos organizatoriai mielai suteikia galimybę  filmo peržiūrai. Užtenka tik parašyti laišką ir per keletą dienų turi galimybę peržiūrėti filmą.

Mokiniai žiūrėdami filmą, pasižymėjo kai kurias kilusias mintis, palinkėjimus šių metų ekspedicijos dalyviams. Dalis mokinių domėjosi kaip galima patekti į tokią ekspediciją. Aptarėme, kad tai realus noras sulaukus pilnametystės ir turintiems tam tikras charakterio savybes, ištvermę, fizinį pasirengimą bei norą pažinti savo tautos palikimą Sibire.

Ekspedicijos organizatorių tikslai:

• Puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo;
  • Skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą ypač aktualiais Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos klausimais;
  • Formuoti teigiamą patriotiško ir pilietiško jaunimo įvaizdį visuomenėje;
  • Prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius bei nukentėjusiuosius nuo vieno juodžiausių XX amžiaus Lietuvos istorijos laikotarpių;
  • Visuomenei priminti, kad Sibiras – tai ne tik Rusijos teritorija, bet labai plati sąvoka/metafora, talpinanti savyje ir kitas šiuolaikinių NVS valstybių teritorijas, į kurias buvo tremiami žmonės;
  • Įamžinti Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, pagal galimybes sutvarkyti lietuvių tremtinių kapus;
  • Susitikti su lietuviais, vis dar gyvenančiais Sibire.

Norintys plačiau pasidomėti gali užeitį į www.misijasibiras.lt

Renė Sankauskienė, istorijos mokytoja metodininkė