Dovanojome šypsenas ir gerą nuotaiką

Kovo 4-8 dienomis mokykloje vyko socialinių emocinių kompetencijų ugdymo projektas ,,Padovanokim gerą nuotaiką ir šypseną“. Mokiniai ant balionų ir vienkartinių lėkštučių gamino emocijų veidukus, piešė žaismingas šypsenėles, kurios džiugino mokyklos bendruomenę ir svečius. Vaikai patys daugiau šypsojosi, o jų šypsenėlės širdžiai suteikė laimės ir buvo neginčijamas draugystės simbolis. Turėjome svečių. Mokykloje lankėsi  Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Danguolė Baliuvienė su policijos rėmėja Audre ir vaikų bičiuliu ir draugu Amsiu, kurie gera emocija ir pokalbiu, filmukais priminė pradinių klasių mokiniams eismo taisykles. Klasės auklėtojos su mokiniais kalbėjo apie jausmus, jų atpažinimą, suvokimą bei jų raiškos būdus, pasakojo kada žmonės būna liūdni, o kada laimingi, išsigandę ar pikti. Išsiaiškino, kad visi jausmai yra geri, tik reikia tinkamai juos reikšti. Mokytojai grupėse organizavo pokalbius, edukacinius užsiėmimus, žaidimus su vaikais, mokė vaikus apibūdinti savo nuotaiką,  pastebėti, šalia esančio draugo emocinę būseną.  Projektas bendruomenei suteikė daug teigiamų emocijų. Skatino tinkamai reikšti jausmus, dažniau šypsotis, pasidžiaugti ir pasakyti komplimentą šalia esantiems, bendradarbiauti, dirbti kartu, surasti bendrą sprendimą.

Socialinė pedagogė metodininkė Ingrida Pučėtienė