Europos paveldo dienos Kupiškyje

pagal | 2015-09-19

Jau daugiau nei dešimtmetis, kai dalyvaujame Europos paveldo dienų renginiuose. Šiais metais rugsėjo 17 dieną Kupiškio kultūros centre buvo pristatyta rajono mokytojų ir mokinių medžio architektūros fotografijų, piešinių ir aprašų paroda ,,Kokia graži Aukštaitija- tik neužkalk joje langų“. Fausta Talačkaitė piešė tris piešinius, kuriuose buvo vaizduojama klėtis. Ši klėtis yra Kupiškyje, Račiupėnų gatvėje. Piešiniai papildė nuotraukas ir pasakojimą apie XIX amžiaus sodybą, išlikusią Kupiškio mieste. Taip pat dalyvavome viktorinoje ,,Kur eini ten keliai, kur sustoji, ten namai“. Septintos klasės mokinės  Danielė Užkurėlytė, Gabija Lengvenytė, Viktorija Bražaitė, Fausta Talačkaitė, Rugilė Jankevičiūtė atsakinėjo į klausimus apie senuosius Kupiškio krašto vienkiemius, gatvinių kaimų pastatus, šeimos šventes, minė mįsles. Dalyvavimas šiame renginyje, buvo vertinga patirtis. Gavome įdomių žinių apie savo krašto praeitį, tradicijas. Sutikome buvusias mūsų mokyklos mokines Augustę ir Miglę.

Renė Sankauskienė, istorijos mokytoja metodininkė