Pagarba Mokytojui

pagal | 2015-10-06

Dar nuo rugsėjo vidurio mokyklos devintokai ir dešimtokai ėmė ruoštis Tarptautinei Mokytojo dienai. Išsirinko direktorių (dešimtoką Emilį Urboną), dalykų mokytojus, pasiskirstė veiklomis ruoštis šventinei programai.

Spalio 5 dieną visi mokytojai kartu ir kiekvienas atskirai buvo apgaubti išskirtinai pagarbiu dėmesiu. Mokiniai mokykloje šurmuliavo nuo ankstyvo ryto – kiekvienas mokytojas pasitiktas prie durų, pasveikintas gėlės žiedu, maloniai pakalbintas ir palydėtas į šventei paruoštą kabinetą išgerti kavos, paskanauti didžiulio torto ir kitų saldumynų.

Po dviejų pamokų (beje, pamokas vesti mokiniams sekėsi puikiai) į mokyklos fojė susirinko beveik visi mokyklos mokytojai ir mokiniai. Mūsų „naujieji“ mokytojai labai šauniai padėkojo kiekvienam iš mūsų, įteikdami daug prizų ir siurprizų. Visi likome maloniai nustebinti devintokės Donatos Markelytės iškalba. Galima sakyti, kad ji tiesiog įvaldžiusi oratorinio meno pagrindus – sklandžiu argumentuotu, pozityviu žodžiu piešė kiekvieno mokytojo paveikslą. Manyčiau, kad visi tuo metu mąstėme – vertinimas yra labai svarbus ne tik mokiniui, bet ir mokytojui, kiekvienam suaugusiam.

Išskirtinį dėmesį mokytojams visą laiką skiria ir Mokyklos tarybos pirmininkė Vaiva Mališauskienė, Šepetos kaimo bendruomenės pirmininkė Gražutė Valaitienė. Šiemet moterys dovanojo koncertą. Dainavo Šepetos laisvalaikio centro moterų ansamblis: Rasa Šaltenienė, Regina Buitvydienė, Roma Gudavičienė, Gražutė Valaitienė, Kristina Špiegienė, Aušra Bakanavičienė ir ansamblio vadovė Vaiva Mališauskienė. Nuoširdžiai atliekamos dainos, puošnūs sceniniai rūbai ir beribis nuoširdumas leido patikėti – mokytojo profesija vis dar gerbiama.

Šventės tąsa – po pietų Kupiškio kultūros centre vykęs tradicinis renginys visiems rajono mokytojams (organizuoja rajono Kultūros, švietimo ir sporto skyrius). Sveikinimai iš Kupiškio r. savivaldybės vicemero Aurimo Martinkos, Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Rimanto Jociaus, Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčios klebono, dekano, magistro Mindaugo Kučinsko, Kupiškio kultūros centro direktorės Jolitos Janušonienės  lūpų. Kaip kasmet daliai mokytojų įteikti Padėkos raštai. Rajono kultūros, švietimo ir sporto skyriaus padėkos raštu už aktyvią, bendruomeniškumą skatinančią veiklą, už lyderystę, įgyvendinant  programą „Charakteris“, apdovanota mūsų mokyklos  rusų kalbos vyresnioji mokytoja, 5-10 klasių kuratorė,  programos „Charakteris“ koordinatorė Arvydė Tunaitienė.   Renginys užbaigtas dainininko Vytauto Šiškausko koncertu.

Visų mokyklos mokytojų vardu nuoširdžiai dėkoju šauniesiems mokytojams – mokyklos devintokams ir dešimtokams, jų kuratorei Arvydei Tunaitienei, globėjai mokytojai Rūtai Žilinskienei, Mokyklos tarybos pirmininkei Vaivai Mališauskienei ir visiems kitiems, dovanojusiems mokytojams šventę.

Vanda Vanagienė, mokyklos direktorė