Profesinio veiklinimo, Atvirų durų diena Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje

Balandžio 11 dieną 8 klasės mokiniai lankėsi profesinio veiklinimo, Atvirų durų dienoje Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje. Mokiniams buvo sudarytos galimybės apžiūrėti mokyklą, papasakota,  ko ir kaip galima mokytis, kokia įranga ir technika naudojama mokantis, kur galima atlikti praktikas, įsidarbinti, kokios galimybės išvykti į stažuotes užsienyje. Atvykusius mokinius ir mokytojus aktų salėje pasveikino Kupiškio rajono savivaldybės administracijos kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja J. Trifeldienė, direktorius K. Mekšėnas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Domžienė pristatė mokykloje vykdomas mokymo programas, gyvenimo ir mokymosi sąlygas, mokymo bazę, priėmimo tvarką, o ten besimokantys mokiniai svečiams padovanojo nuotaikingą koncertą. Vėliau mokiniai apžiūrėjo bendrabutį, kabinetus, dirbtuves, susipažino kaip  montuoti, klijuoti plyteles, uždėti dekorą, pakeisti, balansuoti automobilio ratus, nustatyti gedimus su diagnostine įranga, ardyti variklį, virinti įvairiais būdais, figūriškai pjaustyti vaisius, teikti pagalbą žmonėms su negalia. Aštuntokai pasivažinėjo traktoriuku „Pupsiuku“ ir net sėdo už šiuolaikinio traktoriaus vairo bei pabandė valdyti sudėtingą techniką. Ypatingai mokinius sudomino ir tai, kad mokykloje veikia Vairavimo mokykla, buvo daug norinčių pabandyti vairuoti mokomuosius automobilius mašinų vairavimo aikštelėje. Visi apsilankė pamokoje, kurios metu mūsų mokinius specialybės pagrindų ir įvairių tradicinių itališkų patiekalų mokė iš Italijos atvykę virtuvės šefai. Renginio pabaigoje visi Atvirų durų dienų dalyviai buvo pavaišinti cepelinais.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė