Rudenėli, labas

pagal | 2014-10-30

Smagi popietė, skirta įtvirtinti žinias apie rudenį, sukvietė ne tik pradinių klasių mokinius. Dalyvauti renginyje panoro ir patys mažiausieji mūsų mokyklos ugdytiniai: vieni – kaip dalyviai, kiti – kaip žiūrovai. Su džiaugsmu jiems atvėrėme klasės duris – juk gausiam vaikų būry garsiau skamba juokas, labiau jaučiamas kolektyviškumas bei atsiskleidžia tolerancija.

Šventės dalyviai pasidžiaugė Patricijos, Mantijaus, Julijos, Elingos, Martyno, Rėjaus, Gabijos, Karolio, Arno  Gintarės,  ir Orestos sukurtais kūrybiniais darbais iš daržovių. Vėliau susiskirstė į tris komandas („Morkiukų“, „Obuoliukų“, „Kriaušiukų“) ir pasipuošė karūnomis.

Smagūs žaidimai kvietė pajudėti. Ir grybus rovėme, į krepšius krovėme; ir pakulinius maišus maišėme… Šokome, žaidėme ir maži, ir dideli.  Kai pailsėti prisėdome, komandų nariai minė mįsles, kūrė ketureilius apie rudenį; vardino rudens mėnesius, apibūdino šį metų laiką, prisiminė, kokias švenčiame šventes; atpažino pateiktus medžių lapus, rūšiavo grūdus, žaidė žaidimą „Taip ir ne“. Visos trys komandos sėkmingai įveikė užduotis ir už tai pelnė taškus (riešutėlius).

Metas praktinei užduočiai. Ant kėdžių sėdosi bulvių skutėjai: Karolis, Gabija, Julija, Faustas, Patricija, Gintarė ir Oresta. Visi dalyviai gebėjo greit ir švariai nuskusti bulvę. Pirmoji užduotį atliko Julija ir už tai komandai uždirbo net du taškus (kiti tik po 1). Džiugu, kad po to dalyviai patys gebėjo sutvarkyti darbo vietą (dėkojame jiems). Kita užduotis – obuolio lupimas. Reikėjo neskubant nulupti kuo ilgesnę lupeną. Lupti sekėsi Patricijai, Arnui, Gabijai, Karoliui, Martynui, Mantijui ir Faustui. Geriausiai pasisekė Gintarei ir Julijai – jų lupenos ilgiausios! Paskutinė užduotis, išbandyti, ar gali be rankų suvalgyti obuolį, pakvietė susirungti šiuos dalyvius: Titą, Elingą, Faustą, Mantijų, Martyną, Gabiją ir Karolį. Pavyko! Taip, jie gali suvalgyti obuolį, nelaikydami jo rankomis!

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad „Morkiukų“ ir „Obuoliukų“ komandos surinko po 22 taškus. Nedaug nuo jų atsiliko ir  „Kriaušiukai“. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis. Riešutukus tarpusavyje draugiškai pasidalino.

Janina Daukienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė