Netradicinė pamoka su poetu Eugenijumi Ališanka

pagal | 2012-05-12

Gegužės 9 dieną Šepetos Almos Adamkienės pagrindinėje mokykloje vyko netradicinė literatūros pamoka 8-10 klasių mokiniams. Ją vedė poetas, eseistas, vertėjas Eugenijus Ališanka. Rašytojas papasakojo apie savo mokyklinius metus, kurie prabėgo vienoje sostinės mokyklų. Mokiniams patiko, kad net garsūs meno žmonės išauga iš tų pačių „spygliuotų“ paaugliukų, iki tam tikro laiko trynusių paskutinius klasės suolus. Kita vertus, tokie vaikai visai rimtai kremta „prie širdies“ limpančius mokslus.  Dar sykį mokiniai nustebo, kad rašytoju galima  tapti ir tada, kai tas mėgstamiausias mokslas – matematika ir matematikos studijos baigiamos universitete. Eugenijus Ališanka įtaigiai papasakojo apie savo kūrybinį kelią, kaip gimsta eilėraščiai.  Mūsų mokyklos mokiniai iš paties poeto lūpų išgirdo, kad 2012 metai jam buvo sėkmingi, nes tapo   tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu. Pamokos pabaigoje poetas paskaitė  keletą savo kūrybos eilėraščių.

Garbus svečias iš projekto „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ (AKIM) organizatorių  mokyklos bibliotekai  atvežė ir dovanų  – poezijos almanachų, skirtų Česlovo Milošo 100- mečiui paminėti.

Mokyklos direktorė Vanda Vanagienė