„Švari kalba – švari galva“

pagal | 2015-02-28

Šiais metais konkursas „Švari kalba – švari galva“, pernai sulaukęs rekordinio 12 tūkstančių – dalyvių skaičiaus, organizuojamas jau aštuntą kartą. Mūsų mokyklos mokiniai nedalyvavo tik pirmajame. Šis konkursas tradiciškai vyksta dviem etapais. Šiemet prakalbinti kompiuterį lietuviškai buvo pakviesti Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5 – 10 kl. mokiniai. Užduotys buvo atliekamos specialiai konkursui sukurtoje svetainėje www.lituanika.lt. Simboliška, kad antrasis etapas vyks kovo 16 d., Knygnešio dieną. Tą dieną į sostinę atvykti bus pakviesta po dvidešimt geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių penktokų, šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Tos pačios dienos popietę jau žinosime ir nugalėtojus. Jie bus apdovanoti oficialiame renginyje Prezidentūroje.

Vasario 23 – 27 d. nacionaliniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“ dalyvavo šie mūsų mokyklos 5–10 klasių mokiniai:

1.      Gabrielė Špiegytė, 5 kl.,

2.      Gabija Lengvenytė,  6 kl.,

3.      Fausta Talačkaitė, 6 kl.,

4.      Danielė Užkurėlytė, 6 kl.,

5.      Viktorija Vizbaraitė, 6 kl.,

6.      Viltė Bieleckaitė 7 kl.,

7.      Kajus Mališauskas, 7 kl.,

8.      Romas Liesmonas, 7 kl.,

9.      Austėja Žilinskaitė, 8 kl.,

10.  Gintarė Mikšytė, 8 kl.,

11.  Donata Markelytė 8 kl.,

12.  Lukas Juknevičius 8 kl.,

13.  Deividas Draginas 8 kl.,

14.  Vaiva Gabriūnaitė 8 kl.,

15.  Gabija Dikaitė 9 kl.,

16.  Vilmantė Mikšytė 9 kl.,

17.  Erika Ramanauskaitė 9 kl.,

18.  Ramūnė Montvilaitė, 10 kl.,

19.  Dainius Varnauskas 10 kl.,

20.  Žilvinas Šabanskas 10 kl.,

Dėkojame mokiniams, pademonstravusiems savo gimtosios kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kasdienybėje.

Linkime kuo palankiausių komisijos įvertinimų!

Informacija apie 2014 m. konkursą ir dalyvius čia

Ramutė Kežienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė