„Tyruliui“ – respublikinių varžytuvių laureatų diplomai

pagal | 2014-05-24

Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos  komanda, prieš pora mėnesių laimėjusi pirmąją vietą šalies mokinių etnokultūros projekto „Atverk tautos lobynų gelmes“ regioniniame etape Panevėžyje, 2014 m. gegužės 23 d. dalyvavo respublikiniame ture, kuriame atstovavo Aukštaitijos regionui. Konkursas, kurį jau dešimt metų organizuoja Lietuvos  mokinių neformaliojo švietimo centras, vyko Vilniuje, Lietuvių kalbos institute. Dalyvavo komandos, nugalėjusios regionų turuose.

Visoms komandoms netrūko nei išradingumo, nei originalumo, nei linksmumo. Visi kalbėjo savo regionui būdinga tarme, pasakojo apie savo krašto tautinio kostiumo ypatybes: spalvas, raštus, grožį, pademonstravo mokėjimą jį nešioti. Tautosakos paveldo konkurse regionui būdinga tarme ne tik patys dainavo, šoko, žaidė, ėjo ratelius, bet ir draugus pamokė. Kulinarijos paveldo konkurse visus dalyvius ir komisijos narius dzūkai vaišino sūriu su medumi ir grikine boba, zarasiškiai siūlė paragauti rūkytos žuvies, kauniečiai – mutinio su šviežiomis braškėmis. Labiausiai visus nustebino mūsų komandos išradingai pristatytas vestuvinis karvojus, nes daugelis tokio kepinio nebuvo nei matę, nei valgę. O mums jį iškepė vaidinimo „Vesėlios anoj šaly“ jaunoji Ina Mudurienė.  Pertraukos metu visi dalyviai, pasivaišinę komandų atsivežtais tradiciniais patiekalais, buvo pakviesti į ekskursiją – viena grupė į Lietuvių kalbos institutą, kita – į Petro Vileišio namus, kuriuose šiuo metu įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas.  Komisija, kuriai vadovavo Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto etnologė Gražina Kadžytė, įvertinusi  dalyvių prisistatymų tarmės taisyklingumą, pasirodymų originalumą ir išradingumą, gebėjimą įdomiai atskleisti savo krašto papročius ir išskirtinumą, pirmosios vietos laimėtojais paskelbė Šepetos Almos Adamkienės pagrindinės mokyklos komandą – Rugilę Kežytę, Banguolę Žalnieriūnaitę, Evaldą Liesmonaitę, Miglę Urbonaitę, Augustę Skačelytę, Ugnių Petrauską, kuriems pasirengti padėjo mokyklos dramos būrelio vadovė Jūra Jurėnienė ir kupiškėnų tarmės mokytoja Ramutė Kežienė. Laimėtojai buvo apdovanoti diplomais  ir atminimo prizais, jų mokytojos – padėkos raštais ir  knygomis. Visi džiaugėmės ne tik diplomais ir dovanomis, bet įdomiai ir linksmai praleistu laiku.

Daugiau informacijos  http://www.lmnsc.lt/lt/naujienos/1187

Ramutė Kežienė, lietuvių kalbos ir gimtosios kupiškėnų tarmės mokytoja