Akcija „Pasaulinę Košės dieną – košės kiekvienam!“

pagal | 2015-10-12

Sveikais, nemokamais avižinės košės pusryčiais spalio 9 dienos rytą pasitiko ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai, pradinių klasių mokinukai. Taip mokykloje buvo paminėta pasaulinė „Košės diena“. Akcijos tikslas – skatinti Lietuvos vaikų sveikos mitybos įpročius ir akcentuoti košės pusryčių naudą žmogui. Akciją inicijavo LR Sveikatos apsaugos ministerija, bendradarbiaudama su viena didžiausių Lietuvos grūdų perdirbimo bendrovių UAB „Malsena Plius“. Prie akcijos prisidėjo Visuomenės sveikatos biuras. Skanaudami kvapnią avižinę pusryčių košę, vaikai klausėsi mokytojų Rūtos Žilinskienės, Vaidos Šveikauskienės, Janinos Daukienės paskaitėlės apie maistingų pusryčių svarbą, avižų savybes, sveiką mitybą. Mokytojos, mokė sąmoningai rinktis naudingus ir maistingus produktus, atsisakyti nesveikų užkandžių. Visi mokinukai pažadėjo, kad nuo šiol daugiau dėmesio skirs sveikesniems ir maistingesniems užkandžiams. Savo žinias apie sveiką mitybą, gyvenseną mokiniai galėjo pasitikrinti atlikdami užduotis knygelėse ,,Košės diena“, kurias kiekvienas pradinukas gavo dovanų.

Ingrida Pučėtienė, socialinė pedagogė metodininkė