Aukštaitijos regiono vėliavos pristatymas

pagal | 2015-05-11

Gegužės 7-ą dieną mokyklos mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į edukacinę pamoką – Aukštaitijos regiono vėliavos pristatymą. Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Violeta Aleknienė apibūdino Lietuvos etnografinius regionus, paaiškino, kodėl būtent tokia Aukštaitijos vėliava. Lektorė mokiniams uždavė klausimų, sužadindama mokinių smalsumą ir mąstymą apie mūsų krašto etnokultūrą. Renginyje buvo pristatytas ir Aukštaitijos regiono simbolinis ženklas, kuris sukurtas panaudojus aukštaitiškos pintos juostos motyvą. Direktorės pavaduotojos Jūros Sigutės Jurėnienės vadovaujamas dramos būrelis edukacinę pamoką baigė pasirodymu ,,Mugė“ (kupiškėniškai ,,Šalamojus“) . Turėjome galimybę paklausyti kupiškėnų tarme (mokytoja Ramutė Kežienė) pateikiamą liaudies išmintį ir pasigėrėti jaunųjų aktoryčių nuoširdžiu vaidinimu.
        Ši edukacinė pamoka kartu buvo ir Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos paminėjimas.

Renė Sankauskienė, istorijos mokytoja metodininkė