„Muziejų naktis“: nuo mokinių darbų parodos pristatymo iki diskusijų prie arbatos puodelio

pagal | 2015-05-19

Tarptautinė muziejų taryba (ICOM) kasmet inicijuoja Tarptautinės muziejų dienos (gegužės 18 d.) renginius. Nuo 2005 m. rengiama tarptautinė muziejų bendruomenės akcija „Europos muziejų naktis“, į kurią įsijungė ir Lietuvos muziejai. Akcijos tikslas – parodyti muziejaus eksponatus naktį, kai paprastai muziejai nedirba, bei supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Tą dieną organizuojami renginiai lankytojams nemokami.

Š.m. gegužės 18 d. devyniolika mūsų mokyklos mokinių dalyvavo „Muziejų nakties“ renginyje Kupiškio etnografijos muziejuje. Renginys prasidėjo 18 val. muziejaus didžiojoje parodų salėje, kur buvo pristatyta visų Kupiškio rajono ugdymo įstaigų ugdytinių kūrybos darbų paroda. Iš viso parodoje galima buvo apžiūrėti 347  mokinių darbus. Parodos lankytojai žavėjosi mokinių išradingumu, darbų technikos įvairove, spalvų derme. Džiugu, kad parodoje demonstruojami ir mūsų mokyklos mokinių, vadovaujamų technologijų mokytojos metodininkės Ingridos Pučėtienės, darbščiųjų rankų  sukurti darbai. Mergaitės su mokytoja pristato projektą „Kačių namai“. Parodoje „Po kūrėjo delnu“ žiūrovų dėmesį  prikausto Gabrielės Špiegytės, 5 kl., Karolinos Baniūnaitės, 6 kl., Viktorijos Bražaitės, 6 kl., Gabijos Lengvenytės, 6 kl., Faustos Talačkaitės, 6kl., Danielės Užkurėlytės, 6 kl., Rugilės Januševičiūtės, 6 kl., Viltės Bieleckaitės, 7 kl., Viktorijos Kungytės, 7 kl., Viktorijos Vizbaraitės, 7 kl., Gretos Šarauskaitės, 7 kl., Nedos Jankevičiūtės, 7 kl., Vaivos Gabriūnaitės, 8 kl., Simonos Gaidamavičiūtės, 8 kl., Austėjos Žilinskaitės, 8 kl., Donatos Markelytės, 8 kl., Gabijos Dikaitės, 9 kl., Vilmantės Mikšytės, 9 kl., Erikos Ramanauskaitės, 9 kl., Gintarės Kraujalytės, 10 kl., Ramūnės Montvilaitės, 10 kl. sukurti kačiukai. Renginyje dalyvavęs Seimo narys Aleksandras Zeltinis pažadėjo, kad patys gražiausi ir įdomiausi darbai birželio mėnesį bus eksponuojami Seime.

Po parodos pristatymo muziejaus edukacinėse erdvėse vyko praktiniai užsiėmimai. Vieni mokiniai – Gintarė Martišiūnaitė, Julija Jurgelionytė, Fausta Talačkaitė, Gabija Lengvenytė – padedami tautodailininkės Virginijos Jurevičienės, karpė iš popieriaus fantastiškiausius, pačių sukurtus karpinius, kiti (vadovė Kristina Jokimienė) derino ryškiausias siūlų spalvas ir pynė juostas, treti – Neda Jankevičiūtė, Erikas Naujokas – su mokytoja Genovaite Vaičikauskiene piešė pasirinktus eksponatus. Muziejaus kiemelyje vieną meno kolektyvą po kito pristatinėjo garsi humoristė Violeta Mičiulienė. Mūsų mokyklos dramos būrelio folkloro grupės „Tyrulys“ mergaitės – Gintarė Martišiūnaitė, Vesta Liemonaitė, Julija Jurgelionytė, Fausta Talačkaitė ir Austėja Žilinskaitė (vadovė Jūra Jurėnienė, tarmės mokytoja Ramutė Kežienė) kupiškėnų tarme suvaidino meninę kompoziciją „Mugė“. Po visų mokinių pasirodymo Panevėžio kino teatro „Garsas“ darbuotojai demonstravo filmą „Laisvės tango“. Po filmo pristatymo patys ištvermingiausieji žiūrovai galėjo dalyvauti diskusijoje prie arbatos puodelio. „Muziejų naktis“ – ne tik originalus būdas paminėti tarptautinę Muziejų dieną, bet ir pakviesti į muziejus kuo daugiau lankytojų.

Ramutė Kežienė, lietuvių kalbos ir kupiškėnų tarmės mokytoja

Daugiau informacijos rasite